W drugiej połowie maja br. firma Expom S.A. z branży metalowej poszerzyła swoją ofertę o wykonywanie usług inżynierskich i prac badawczo-rozwojowych. Stało się to możliwe dzięki zakupowi i wdrożeniu stacji roboczej DELL z oprogramowaniem wykorzystywanym do wykonywania obliczeń wytrzymałościowych przy pomocy Metody Elementów Skończonych (MES) zawartym w systemie Creo Elements/Pro, (dawniej Pro/ENGINEER, Pro/Mechanica). Projekt wdrożenia oprogramowania systemu Creo Elements/Pro jest realizowany przy wsparciu firmy 3D PRO Sp. z o.o. z Łodzi.
„Zakup sprzętu i wdrożenie oprogramowania Creo Elements/Pro, jednego z wiodących rozwiązań na rynku CAD/CAE, pozwoli nam na świadczenie usług w obszarze analiz wytrzymałości materiałów, analiz modalnych, wyboczeniowych, cieplnych i innych na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki tej inwestycji uruchamiamy nową działalność w firmie – wykonywanie usług obliczeń wytrzymałościowych przy pomocy MES.”– stwierdza Jacek Banach, Prezes Zarządu Expom S.A. – „Wpisuje się to również w jeden z elementów naszej strategii, który stanowi podążanie za potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów. Expom S.A. realizuje zamówienia głównie dla wymagających, zagranicznych firm, dlatego szczególnie dbamy o to, by nasze wyroby i usługi spełniały najwyższe standardy. Dzięki temu jesteśmy konkurencyjni i pozyskujemy coraz bardziej złożone i skomplikowane zlecenia” – dodaje Banach.
Creo Elements/Pro to zintegrowany, w pełni skalowalny system wspomagania procesów projektowania i wytwarzania, który może znaleźć zastosowanie na wszystkich etapach cyklu powstawania produktu. Oprogramowanie jest wykorzystywane w małych, średnich i dużych firm z branż: samochodowej, elektrotechnicznej, elektronicznej, elektromechanicznej, mechanicznej, wojskowej, medycznej przetwórstwa tworzyw sztucznych, konstrukcji oprzyrządowania i innych.
System ten to standard na rynku oprogramowania MCAD, a jego cechy funkcjonalne stały się uniwersalnymi, wśród odbiorców, kryteriami wyboru tego typu narzędzi. Pełna, dwukierunkowa integracja wewnętrzna systemu powoduje, że każda zmiana wprowadzona na dowolnym etapie projektu (model, złożenie, dokumentacja, proces technologiczny, symulacja funkcjonalna), zostaje automatycznie odwzorowana w pozostałych środowiskach programu. Dodatkowo pełna parametryczność, wspomagana przez intuicyjność interfejsu oraz łatwość komunikacji z innymi programami, tworzą przewagę pozwalając na projektowanie i wytwarzanie produktów wygrywających z rynkową konkurencją.