Zapraszamy do Pawilonu Indyjskiego na ITM Polska

    Największą w Polsce ekspozycję możliwości przemysłu inżynieryjnego z Indii można oglądać do piątku na MTP w ramach targów ITM Polska 2014. Ponad 100 indyjskich firm z sektora technologicznego i niepowtarzalna okazja do rozszerzenia swojego biznesu. Przedsiębiorco, musisz tu być!

    „Przyjdź, podajmy sobie ręce, aby rozpocząć nowy rozdział partnerstwa polsko-indyjskiego” – to hasło przewodnie India Show, które odbywa się podczas targów ITM Polska w Poznaniu. W pawilonie 3A oraz 7 i 8 swoją ofertę prezentuje ponad 100 najlepszych indyjskich firm inżynieryjnych – to doskonała platforma do dyskusji na temat dostępnych możliwości wspólnych przedsięwzięć i inwestycji w różnych sektorach inżynieryjnych.

    Indie dysponują ogromnym rynkiem 1,2 miliarda ludzi i dochodem narodowym rzędu 2 700 miliardów dolarów wg parytetu siły nabywczej (prawie dwa razy tyle, co Rosja i o kilkanaście procent więcej niż Niemcy). Potencjał Indii dostrzegło już wiele krajów zagranicznych, w Indiach posiadają swoje oddziały największe koncerny międzynarodowe. Gospodarka indyjska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Obecnie tempo wzrostu jest na poziomie 6-7% rocznie, co stanowi potencjał do synergii pomiędzy przemysłem polskich a indyjskim.

    W Indiach istnieje 675 producentów maszyn i urządzeń elektrycznych takich jak kotły, turbiny  i generatory. Blisko 1000 firm zajmuje się produkcją obrabiarek, podzespołów i części do maszyn. Indie produkują również samoloty, elektroniczne chipy i wiele innych rewolucyjnych na ten moment urządzeń.

    To co wyróżnia ofertę przedsiębiorstw z Indii to m.in. świadomy dizajn, efektywność kosztowa procesów produkcyjnych, zaangażowanie w obszar R&D. Do roku 2020 Inie chcą znaleźć się w pierwszej dziesiątce największych producentów obrabiarek na świecie.

    Obecnie indyjskie produkty trafiają do USA  (11,75 proc. eksportu), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (6,55 proc. eksportu) i Chin (5.71 proc.). Indyjskie firmy współpracują również  z krajami Unii Europejskiej (19,15 proc. eksportu). Oprócz wykwalifikowanej siły roboczej, Indie mają też zasoby surowców naturalnych pozwalające sprostać wymaganiom przemysłu maszynowego.

    Sektor przemysłowy w Indiach można sklasyfikować w podziale na dwie kategorie: przemysł ciężki stanowiący jego 80% (produkcja urządzeń do transportu, dobra inwestycyjne i maszyny) oraz branża lekka (wytwarzanie wyrobów niewyspecjalizowanych typu: odlewy, odkuwki i mocowania, jak również wysoce wyspecjalizowane urządzenia sterujące na bazie mikroprocesorów oraz produkująca wyroby niewyspecjalizowane typu sektora i medyczne instrumenty diagnostyczne).

    Udział Indii w globalnym outsorcingu procesów inżynierskich może osiągnąć wartość 40 miliardów dolarów do roku 2020 lub udział 30% w globalnym rynku.

    Podczas India Show w Poznaniu, producenci rozwiązań technologicznych prezentują swoje możliwości, szczególnie w zakresie sektora energetycznego, transportowego, urządzeń rolniczych, obrabiarek, odlewnictwa i odlewów, kucia, maszyn i urządzeń, które mają szczególne znaczenie dla polskiej gospodarki – powiedział Anupam Shah, przewodniczący EEPC India.

    Warto zapoznać się z ciekawą  ekspozycją wystawców z Indii – pawilony: 3A, 7 oraz 8.

    Więcej informacji na: www.machtool.mtp.pl