Alstom: nowe rozwiązania w zakresie cyfrowej i zrównoważonej mobilności

Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, zaprezentuje na największych targach kolejowych w Berlinie produkty ze swojej rozbudowanej oferty oraz innowacje i rozwiązania cyfrowe, umożliwiające rozwój ekologicznego transportu.

Alstom koncentruje się na dekarbonizacji mobilności i buduje podstawy przemysłu kolejowego przyszłości. Najważniejszym punktem programu będą ekologiczne rozwiązania w zakresie trakcji, w tym najnowsza technologia ogniw paliwowych Alstom, a także rozwiązania w zakresie wodoru, akumulatorów i ogniw paliwowych dla nowych pociągów. Ponadto zaprezentowane zostaną możliwości ulepszeń istniejących flot pociągów, by były bardziej ekologiczne. Goście Alstom będą mogli także skorzystać z podróży Coradia iLint, pierwszego na świecie pociągu pasażerskiego napędzanego wodorem, który obecnie jest już w komercyjnej eksploatacji w Niemczech. Pociąg będzie kursował dwa razy dziennie kursował z Berlina-Spandau do Berlina-Ostbahnhof. 

Na stoisku firmy prezentowane będą również technologie Alstom: Automatic Train Operation (ATO), European Train Control System (ETCS) oraz rozwiązana w zakresie cyberbezpieczeństwa, pozwalające na optymalizację wydajności w czasie rzeczywistym w zakresie sygnalizacji i multimodalności oraz poprawiające komfort podróży dla pasażerów. Ponadto na targach będzie można się zapoznać z rozwiązaniami Alstom dotyczącymi utrzymania, w tym HealthHub i dynamicznym planowaniem utrzymania, które pozwala na ciągłość ruchu flot taboru kolejowego.

Na wystawie zewnętrznej znajdą się m.in. dwupokładowy pociąg regionalny Coradia Stream o dużej pojemności oraz lokomotywa Traxx z opcją ostatniej mili i wyposażona w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS).

Przez cały czas trwania targów na stoisku Alstom odbędzie się 15 wystąpień #AlstomTalks prezentowanych przez specjalistów, którzy poruszą kluczowe tematy branżowe. Niektóre najważniejsze punkty:

  • Dyskusja przy okrągłym stole CSR: Osiągnięcie neutralności węglowej w łańcuchu wartości kolei
  • Sprawdzone i w użyciu – doświadczenia Alstom z koleją wodorową
  • Wykorzystanie danych w transporcie kolejowym
  • Bateria kontra wodór? – Komplementarność, nie konkurencja

Agenda spotkań z Alstom dostępna jest pod linkiem.