Technologia napędu o zmiennej prędkości obrotowej pozwala zaoszczędzić energię

Dzięki napędom pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej urządzenia do recyklingu pracują znacznie ciszej, są bardziej niezawodne i mają większą sprawność energetyczną. | Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG

Napędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej firmy Bosch Rexroth spełniają wymagania branży recyklingowej.

Napędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej przeznaczone dla branży recyklingowej znacznie zwiększą sprawność energetyczną belownic kanałowych, nożyc złomowych i pras do paczkowania złomu. Modułowy, standaryzowany system Sytronix, elektryczny układ napędowy, falownik i pompa o stałej lub zmiennej objętości geometrycznej są łączone z innymi standardowymi komponentami. W ten sposób powstaje wydajne urządzenie o niskich kosztach całkowitych. Dzięki wielu wartościom kontrolnym, takim jak prędkość silnika i kąt wychylenia, Sytronix osiąga optymalną wydajność w każdym cyklu. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii, koszty operacyjne i emisję CO2.

W odróżnieniu od tradycyjnych hydraulicznych układów napędowych o stałej mocy wejściowej, napędy Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej pracują zgodnie z zasadą „energia na żądanie”. Zużycie energii zależy od bieżącego zapotrzebowania w danym cyklu. Pozwala to zmniejszyć zużycie mocy, w szczególności w trybie podtrzymywania ciśnienia. W zwiększeniu sprawności energetycznej pomaga również zasada optymalizacji przełączania, zwłaszcza w połączeniu z rozdzielaczami firmy Bosch Rexroth ze zoptymalizowanym przepływem. W takich przypadkach utrata ciśnienia została ograniczona do minimum poprzez wykorzystanie symulacji w procesie projektowania oraz techniki druku 3D z rdzeniem piaskowym w procesie produkcji.

Z kolei regulowane pompy tłokowo-osiowe pozwalają zmniejszyć zużycie energii poprzez sterowanie przepływem za pomocą kąta wychylenia, podczas gdy silnik elektryczny pracuje w optymalnym zakresie prędkości.

Ponadto napędy Sytronix umożliwiają zmniejszenie rozmiarów urządzeń, co obniża koszty. Dzięki ich odporności na przeciążenia mniejsza pompa może sobie poradzić ze skokami mocy w przypadku nagłego zwiększenia przepływu poprzez zwiększenie prędkości.

Modułowa konstrukcja napędu Sytronix otwiera wiele nowych możliwości przed producentami maszyn. Międzynarodowe przedsiębiorstwa korzystają z globalnych usług firmy Bosch Rexroth oraz możliwości standaryzacji maszyn z przeznaczeniem na różne rynki. Napędy Sytronix mogą być używane w każdym miejscu na świecie niezależnie od częstotliwości zasilania.