APS z tytułem Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju 2011

  Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie po raz trzeci zdobyła tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju. Tym razem za innowacyjny projekt unijny.

  Ideą konkursu, organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju, jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć oraz inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym.

  APS zyskała wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna firma średnia” oraz tytuł Krajowego Lidera Innowacji w kategorii „Innowacyjny projekt unijny”, który wcześniej został doceniony także w edycji regionalnej konkursu. Uznanie jury zyskał projekt „Rozwój potencjału innowacji firmy APS poprzez inwestycje”. Unia wsparła budowę montowni rozdzielnic niskiego i średniego napięcia oraz biura projektowego, które te rozdzielnie projektuje. Realizacja inwestycji umożliwiła spółce wejście w kolejne, innowacyjne sektory działalności.

  Przez długi czas nasza firma precyzowała potrzeby i kierunki inwestowania, dopiero w fazie dopinania finansowania okazało się, że spełniamy warunki „wniosku unijnego” – opowiada prezes APS Bogusław Łącki. – Wdrożyliśmy inwestycje, uzyskaliśmy dotację, a teraz nieoczekiwanie zdobyliśmy nagrodę. Wniosek nasuwa się sam: warto planować, warto mieć marzenia – bo ich realizacja nie tylko jest niezbędna do istnienia na rynku, ale daje ogromną  satysfakcję każdemu z pracowników naszej spółki.

  Ogłoszenie wyników odbyło się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Statuetkę lidera innowacji odebrał prezes APS Bogusław Łącki.

  Cieszymy się, że aż trzy firmy z Podlasia, w tym nasza, zyskały tak prestiżowe, ogólnopolskie wyróżnienia – mówi prezes Łącki. – To potwierdza, że Podlasie to nie tylko biedna ściana wschodnia, ale region, w którym  powstają przedsięwzięcia i inicjatywy o charakterze rozwojowym i innowacyjnym.  

  Konkurs został objęty patronatem m.in. przez Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego,  Giełdę Papierów Wartościowych oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a także marszałków poszczególnych województw.

  Tytuły zostały przyznane w następujących kategoriach: Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, Dynamicznie rozwijająca się firma oraz Wizjoner IT.