ArcelorMittal Poland kontynuuje plan inwestycyjny

    Do końca przyszłego roku firma ArcelorMittal zrealizuje w swoich polskich oddziałach cztery projekty inwestycyjne o łącznej wartości 58 mln euro – podała spółka w komunikacie.

    Stalownia w Dąbrowie Górniczej przeprowadzi do końca 2013 roku prace modernizacyjne, których koszt sięgnie 14 mln euro. Z kolei oddział w Świętochłowicach zmodernizuje linię ocynkowania ogniowego, czego efektem ma być zwiększenie niezawodności urządzenia. Strategicznym projektem o ogromnym znaczeniu dla firmy jest też rozpoczęcie produkcji 120-metrowej szyny.

    „Długa szyna to dla nas projekt absolutnie kluczowy i niezbędny, aby utrzymać i wzmocnić nasz udział w rynku. Zakończenie prac planujemy na grudzień 2013 roku. Koszt tej inwestycji to 36 mln euro, z czego 4 mln przeznaczono w 2011 roku na zmiany konstrukcyjne walcowni dużej” – poinformował dyrektor ds. projektów ArcelorMittal na Europę Wschodnią Patrick Deforche.

    W przyszłym roku ArcelorMittal Poland odda do użytku również centrum serwisowe grodzic, którego planowane zdolności produkcyjne wynoszą 85 tys. ton.

    „Kontynuacja strategicznego planu inwestycyjnego jest dla ArcelorMittal Poland kwestią priorytetową. Wierzymy, że dzięki niemu wzmocnimy nasz udział w rynku. Fakt, że Komitet Alokacji Inwestycji zatwierdził wszystkie cztery projekty w tak trudnych warunkach rynkowych świadczy o tym, że polskie oddziały zajmują kluczową pozycję w strukturach grupy” – powiedział dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Manfred Van Vlierberghe.