Atlanta Poland wdrożyła IFS Applications

  Atlanta Poland, firma handlowo-produkcyjna specjalizująca się w imporcie i przetwarzaniu bakalii, wdrożyła system IFS Applications w celu usprawnienia procesów w obszarze finansów, produkcji i dystrybucji.  

  Atlanta Poland działa na polskim rynku hurtowym od 1991 r. Spółka dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi do przetwarzania orzechów i migdałów. Obecnie Atlanta jest jednym z największych polskich importerów bakalii z prawie 30-proc. udziałem w rynku.

  W wyniku szybkiego rozwoju firmy, w 2008 roku w Atlanta Poland podjęto decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu klasy ERP, zastępując dotychczasowe narzędzia IT nowoczesnym rozwiązaniem firmy IFS.

  – Cele, które chcieliśmy osiągnąć, to zapewnienie przejrzystości procesów produkcyjnych i magazynowych oraz dostęp na bieżąco do informacji na temat aktualnych cen, stanów magazynowych i sprzedaży. Nowy system miał nam pomóc szczególnie w obszarze zarządzania magazynem i rozliczaniem produkcji – powiedziała Elżbieta Kujawska, Dyrektor Finansowy Atlanta Poland. – Wybraliśmy IFS Applications ze względu na elastyczność rozwiązania i jego złożoną funkcjonalność dostosowaną do potrzeb naszej firmy.

  Wdrożeniem systemu IFS Applications objęto obie lokalizacje: centralę w Gdańsku oraz zakład w Dąbrowie Górniczej. Projekt obejmował obszar finansów, produkcji i dystrybucji. Podstawowe korzyści z wdrożenia IFS Applications to zwiększenie efektywności produkcji, usprawnienie gospodarki magazynowej i skrócenie czasu realizacji zamówień.

  – Dzięki rozbudowanej funkcjonalności modułu automatycznego rozliczania kosztów, możemy obecnie prowadzić rozliczanie kosztów z dokładnością do konkretnego produktu czy klienta. Znamy na bieżąco zarówno koszty produkcji, jak i dodatkowe narzuty. To pozwala nam dynamicznie zarządzać poziomem marży dla klientów i prowadzić politykę bonusów dla naszych odbiorców. Wielkim ułatwieniem są również automatyczne wyciągi bankowe. Dzięki temu mamy aktualną informację o naszych zobowiązaniach i należnościach od naszych klientów, co ułatwia zarządzanie pieniądzem w firmie – powiedziała Elżbieta Kujawska.

  – Cieszymy się, że funkcjonalność i elastyczność naszego rozwiązania zapewnia przedsiębiorstwom działającym na wysoce konkurencyjnym rynku produktów spożywczych szybki zwrot z inwestycji i wzrost wydajności – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.

  W Atlanta Poland wdrożono następujące komponenty IFS Applications: IFS Finanse, IFS Dystrybucja i IFS Produkcja. Z systemu korzysta 62 użytkowników.

  www.atlantapoland.com.pl