Atlas Copco przejmuje firmę z branży sprzętu wiertniczego w Wielkiej Brytanii

    Atlas Copco Construction & Mining Ltd z Wielkiej Brytanii przejęła spółkę H & F Drilling Supplies Ltd, niezależnego lokalnego producenta i dystrybutora sprzętu wiertnicznego w Wielkiej Brytanii.

    Firma H & F Drilling Supplies oferuje rozwiązania dla wykonawców i użytkowników z branży wiertniczej. Firma specjalizuje się w takich obszarach, jak rury okładzinowe czy palowanie, i dostarcza wszystkie elementy przewodów wiertniczych.

    „Firma H & F Drilling Supplies dobrze pasuje do grupy Atlas Copco. Przejęcie umożliwi stworzenie centrum kompetencyjnego w celu rozwoju sprzedaży w dziedzinie wierceń o dużej średnicy oraz palowania w całej Wielkiej Brytanii oraz w Europie” — powiedział Björn Rosengren, prezes w dziedzinie techniki budowlanej i górniczej w firmie Atlas Copco.

     

    Firma H & F Drilling Supplies została założona w 1986 roku w Stirling w Szkocji i jest obecnie jednym z dystrybutorów Atlas Copco w Wielkiej Brytanii. Przejęta firma zatrudnia 20 pracowników, a jej przychody w 2009 roku wyniosły 5,1 mln funtów brytyjskich (59 mln koron szwedzkich). Firma będzie całkowicie zależną spółką firmy Atlas Copco Construction & Mining Ltd i będzie działać w ramach techniki budowlanej i górniczej.