Autoliv będzie rekrutować do nowej fabryki

    400 miejsc pracy powstanie w Jelczu-Laskowicach, gdy zakończy się budowa nowej fabryki Autoliv Poland. Podobnie jak w Oławie, będą tam produkowane poduszki powietrzne.

    Tomas Mork, dyrektor generalny Autoliv Poland poinformował, że firma będzie wytwarzała poduszki z gotowych modułów. Nowa hala, o powierzchni 600 m2 stanie obok istniejącej, gdzie produkowane są pasy bezpieczeństwa.

    Dyrektor Mork poinformował, że budowa nowego zakładu powinna się zakończyć za pół roku. Wartość inwestycji, to 4 mln euro. Firma zatrudni 400 osób. Pozyskiwanie kadry inżynierskiej ma się rozpocząć już za kilka tygodni. Od maja rozpocznie się rekrutacja pracowników produkcji.

    Tomas Mork zdementował informację, jakoby nowa firma miała zastąpić zakład Autoliv w Oławie i przyczynić się do jego likwidacji. Zakład w Jelczu-Laskowicach będzie produkował gotowe moduły poduszek, a Oława ma być jednym z dostawców komponentów więc zatrudnieni tam ludzie nie powinni się obawiać utraty pracy. Dyrektor tłumaczył, że zwolnienia z początku roku były jednorazowe i wywołane kryzysem na rynku. Od kilku miesięcy oławska firma prowadzi rekrutację i zatrudnia nowych pracowników.