Automa – nowe targi branżowe w Poznaniu

    W dniach 19 – 21 maja 2009 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi Automa, czyli Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno – Pomiarowej. Będzie to pierwsza edycja imprezy, której zakres tematyczny obejmuje m. in.: automatykę, robotykę, aparaturę kontrolno – pomiarową, elektronikę oraz systemy sterowania procesami produkcyjnymi.

        

    Targi mają być odpowiedzią na potrzeby sektora automatyki przemysłowej, a podczas ich organizacji wzięto pod uwagę liczne opinie docierające do nich z branży. Ekspozycja Automy będzie mieściła się w nowoczesnej hali wystawienniczej nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, która wyposażona jest w łącza multimedialne i internetowe. Do dyspozycji użytkowników będą też duże przestrzenie wystawiennicze ze stoiskami wyposażonymi w przyłącza elektryczne dużej mocy oraz sprężonego powietrza. Organizatorzy liczą, że dzięki tym ostatnim możliwe będzie pokazanie wielkogabarytowych maszyn w ruchu. Uczestnicy imprezy korzystać będą mogli także z dużego centrum kongresowego, a przedstawiciele MTP deklaruja pomoc m. in.: w rezerwacji miejsc noclegowych po preferencyjnych cenach.

        

    Podczas targów prowadzona będzie całkowita rejestracja zwiedzających. Ma to zapewnić, że na spotkaniu pojawią się jedynie osoby związane z branżą oraz pozwolić wystawcom na późniejszą skuteczności uczestnictwa targowego. Targi Automa odbędą się równolegle z trzecią edycją targów energetyki Expopower oraz pierwszą edycją związanych z energią odnawialną targów Greenpower. Przedstawiciele MTP przewidują wręczenie uczestnikom pierwszej edycji targów „Certyfikatu Założyciela Targów Automa”, który uprawniać ma do skorzystania z ofert specjalnych podczas kolejnych edycji imprezy.