B&B TOOLS w Polsce

  W dniu 1 kwietnia 2010 roku powstała firma B&B TOOLS Poland. Jest to spółka zależna od szwedzkiego koncernu notowanego na giełdzie w Sztokholmie. Nowa organizacja jest efektem połączenia firm ESSVE i LUNA. Połączenie to, zaplanowane ponad rok temu, stanowi kolejny krok w umacnianiu pozycji grupy B&B TOOLS na polskim rynku. B&B TOOLS to wiodący na rynku skandynawskim dostawca usług i produktów w segmencie B2B dla klientów przemysłowych. Tradycja firmy, jej historia oraz dynamiczny rozwój w ostatnich kilku latach umożliwiły zaspokajanie potrzeb olbrzymiej rzeszy klientów w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii.

  Firmy Essve Poland i Luna Polska były pierwszymi, obecnymi na rynku polskim, podmiotami należącymi do grupy B&B TOOLS. Ich historia, sięgająca w Polsce kilkunastu lat, zaowocowała także w Polsce obsługą znaczącej grupy klientów w wielu branżach.

  Dział Construction (dawniej ESSVE) jest dostawcą produktów i usług dla budownictwa i przemysłu w zakresie mocowań, uszczelnień, elektronarzędzi i biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Z kolei dział Industry (dawniej LUNA) zaopatruje przedsiębiorstwa przemysłowe w szeroki zakres produktów, umożliwiających nieprzerwane prowadzenie procesów produkcyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnych technologii w zakresie narzędzi pneumatycznych, elektrycznych i ręcznych, chemii przemysłowej, wyposażenia warsztatów oraz produktów zapewniających bezpieczeństwo pracy.

  B&B TOOLS jest właścicielem własnych marek produktowych, jak np. Essve (elementy złączne, mocowania), Fire Seal (zabezpieczenia przeciwpożarowe), Luna (narzędzia pneumatyczne, maszyny do obróbki metalu i drewna, akcesoria do maszyn), Teng  Tools (narzędzia ręczne), Guide (rękawice robocze), Zekler (ochrona oczu), L.Brador (odzież robocza), Limit (narzędzia pomiarowe). Jednocześnie, jako dopełnienie oferty,  firma jest autoryzowanym przedstawicielem najlepszych i najbardziej profesjonalnych rozwiązań dla przemysłu i budownictwa, jak np. Milwaukee/AEG, Kent, Ridgid, CRC, Festool/Protool, Norton, Yokota oraz wielu innych.

  Obsługa klientów przebiega sprawnie i profesjonalnie dzięki licznej grupie doświadczonych Doradców Technicznych na terenie całego kraju oraz punktom sprzedaży, których adresy można znaleźć na stronach internetowych.

  www.essve.com.pl, www.lunapolska.pl