Bezpieczna praca na wysokości

FACOM wprowadza na rynek gamę 190 narzędzi i 9 akcesoriów przeznaczonych do prac na wysokości. Narzędzia SLS w każdych warunkach zachowują wygodę i parametry narzędzi standardowych, zaś system zaczepów FACOM zachowuje wysoką odporność na uderzenia, naprężenia i ekstremalne temperatury.

Każdy upadek narzędzia z wysokości jest niebezpieczny. Zarówno dla ludzi – użytkowników i zespołu pracującego w pobliżu, jak również instalacji – spadające narzędzie może uszkodzić część, np. skrzydło samolotu lub całkowicie unieruchomić linię produkcyjną. Narzędzia z gamy FACOM SLS pozwalają zabezpieczyć przestrzeń pracy zawodowej i zminimalizować ryzyko związane z upadkami, w tym uniknąć kosztów naprawy szkód. Zapewniają ciągłą pracę i brak przestojów. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy regularnie montują, naprawiają i konserwują sprzęt, zarówno kilka jak i kilkadziesiąt metrów nad poziomem gruntu.

Kompletne rozwiązanie

Gama FACOM SLS obejmuje 190 narzędzi z zaczepami, 3 linki, 2 pasy, 2 akcesoria do pasów i 2 karabińczyki. Zaczepy wykonuje się ze stalowych, elastycznych linek zalewanych metalem i zaciskanych za pomocą sprzężonej prasy. Wytrzymują one co najmniej 2-krotność ciężaru narzędzia. Zaczepy i pierścienie w narzędziach SLS są odporne na uderzenia, naprężenia i ekstremalne temperatury. FACOM zadbał, aby gama SLS charakteryzowała się nie tylko najwyższą jakością, ale także zachowała ergonomię i komfort użytkowania narzędzia.

Testy oraz łatwa identyfikacja

Podczas montażu pętli ze stalowej linki i zaciskania pierścienia, każde narzędzie poddawane jest jednostkowej próbie rozciągania. Kolejny sprawdzian, jaki przechodzą narzędzia to test w sytuacji rzeczywistej, w próbie polegającej na 400 upadkach. Pozytywne przejście tego testu kończy się wystawieniem certyfikatu oraz nadaniem unikatowego numeru seryjnego grawerowanego na narzędziu. Taki system pozwala producentowi zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo oraz umożliwia identyfikację i śledzenie narzędzia przez cały okres jego użytkowania.

Co obejmuje gama FACOM SLS?

Gama FACOM SLS jest niezastąpiona zwłaszcza w budownictwie, telekomunikacji, stoczniach, elektrowniach wiatrowych i jądrowych, a także w produkcji, w tym przede wszystkim w przemyśle aeronautycznym, motoryzacyjnym i spożywczym.

Wśród narzędzi SLS znajdują się: klucze płaskie, oczkowe, oczkowo-płaskie , oczkowo-płaskie grzechotkowe, klucze do rur, grzechotki, klucze dynamometryczne, wkrętaki płaskie, Phillips i Pozidriv, klucze trzpieniowe, szczypce nastawne, szczypce tnące boczne i czołowe, szczypce długie, proste, o szczękach odchylonych, uniwersalne, do pierścieni osadczych, zaciskowe, do opasek, linijki giętkie, szczelinomierz, miary zwijane, oprawki do brzeszczotów, noże, młotki oraz przecinaki.

Z kolei akcesoria FACOM SLS obejmują: smycze z karabińczykami, smycze na nadgarstek, paski z klamrą metalową, paski z karabińczykami, pierścienie oraz karabińczyki.