BSH wybuduje w Łodzi magazyn za 25 mln zł

  Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wybuduje w Łodzi nowy magazyn. Wartość inwestycji to 25 mln zł. Budowa ruszy w drugim kwartale 2010 roku, a jej zakończenie planowane jest na początek 2011 roku – poinformował rzecznik prasowy firmy Andrzej Maślak.

  Nowa hala magazynowa stanie w sąsiedztwie trzech fabryk BSH w Łodzi. Służyć będzie do logistyki krajowej i eksportowej. Oprócz produkowanych w Łodzi pralek, zmywarek i suszarek, do magazynu trafiać będą urządzenia z innych europejskich fabryk BSH, przygotowywane do sprzedaży w Polsce.

  Magazyn będzie miał zabudowaną rampę kolejową. Wagony będą wjeżdżać do budynku, a przeładunek odbywać się będzie pod dachem. Ma to – według firmy – zapewnić pełną ochronę urządzeń i większy komfort pracy.

  Budowa magazynu ma się zakończyć na początku 2011 roku. BSH spodziewa się wtedy znacznego ożywienia na rynku. Według Maślaka, Polska jest dziś jednym z niewielu krajów w Europie, w którym sprzedaż sprzętu AGD nie spada, a producenci oczekują w tym roku nawet niewielkiego wzrostu sprzedaży.

  Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch Siemens. W swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki, suszarki do ubrań oraz dystrybuuje sprzęt AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. Obok fabryk w 2007 roku koncern uruchomił w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju suszarek do ubrań, a w tym roku otworzył Centrum Usług Informatycznych. Docelowo łódzkie Centrum będzie obsługiwać 20 tys. użytkowników komputerów BSH z Europy i Azji. Oprócz tego, koncern posiada magazyny w Bukowcu pod Łodzią.

  Spółka osiągnęła w 2008 r. obroty w wysokości ponad 2,7 mld zł; ok. 80 proc. obrotów stanowi eksport. Łączna wartość inwestycji koncernu w Łodzi wyniosła na koniec 2008 roku około 190 mln euro; zatrudnienie w Polsce znalazło ponad 1700 osób.