SCHUNK prezentuje najszybszą na świecie jednostkę pick&place

    W technice montażowej liczą się dwie rzeczy: szybkość i precyzja. I właśnie te cechy wyróżniają jednostkę pick&place PPU-E03 firmy SCHUNK, zaprezentowaną po raz pierwszy na targach Motek w Stuttgarcie. PPU-E03 osiąga czas cyklu 0,58 sekundy przy przesuwie pionowym 40 mm, poziomym 120 mm i przenoszonym ciężarze 2 kg. Dokładność powtarzalności wynosi w tym przypadku 0,01 mm.

    Celem specjalistów firmy SCHUNK było zintegrowanie w jednej jednostce wszystkich aspektów niezbędnych do efektywnych zadań pick&place. Dodatkową zaletą jest eliminacja ruchomego kabla zasilającego napęd, a przy tym jednego z miejsc najczęstszego powstawania usterek. Wszystkie połączenia (elektryczne, sterowania i sensoryki) są poprowadzone wewnątrz specjalnie skonstruowanego kablowodu i wyprowadzone w jednym miejscu. Całą wiązkę można jednym ruchem podłączyć do stacjonarnego przyłącza z tyłu jednostki.

    W jednej jednostce można zastosować równocześnie dwa chwytaki w połączeniu z elektrycznymi jednostkami obrotowymi. Najbardziej rozbudowana jednostka PPU-E03 zawiera ponad sześć przyłączy czujników i sprężonego powietrza.