Centrum Techniki Magazynowej PROMAG zaprasza do Magazynu Przyszłości

  W ciągu trzech miesięcy działalności Centrum Techniki Magazynowej PROMAG w Poznaniu odwiedziło już ponad 500 klientów. W obiekcie odbyły się również szkolenia „Bezpieczny Magazyn” oraz forum „Magazyn Przyszłości − jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu”.

  Podczas zwiedzania obiektu goście mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie transportu wewnętrznego, paletyzacji, magazynowania oraz identyfikacji produktów. Do oglądania jest m.in. w pełni zautomatyzowana linia, w której skład wchodzą regały z układnicami, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami. Prezentowana jest także multimedialna ekspozycja „Magazyn Przyszłości” poświęcona trendom i nowym technologiom, które mają szansę w najbliższych latach podnieść efektywność procesów logistycznych. Dla bliżej zainteresowanych tematyką dostępne są multimedialne stanowiska z aplikacjami i stołami dotykowymi. Za pomocą specjalnego oprogramowania do projektowania obiektów 3D można ocenić efektywność planowanych rozwiązań, zaprojektować własny magazyn czy warsztat, skorzystać z konfiguratora regałów lub odbyć wirtualny spacer, by zobaczyć, jak sprawdza się dany rozstaw wyposażenia. W wolnej chwili można także sprawdzić swoją wiedzę w testach, ułożyć tematyczne puzzle, a także obejrzeć film w kinie „Nowoczesny Logistyk”.

  Jak tłumaczy Zarząd firmy, ekspozycja powstała, by klienci, studenci, środowisko naukowe i wszystkie zainteresowane osoby mogły zgłębiać wiedzę z obszaru intralogistyki oraz poznawać możliwości automatyzacji i w robotyzacji procesów.

  – Poprzez Centrum Techniki Magazynowej chcemy podkreślić naszą działalności inżynierską, która przez klientów, studentów czy część otoczenia być może nie była zawsze dostatecznie zauważana, a przez nas nie zawsze była wystarczająco wyraźnie eksponowana. Chcemy być postrzegani nie tylko jako integrator rozwiązań intralogistycznych, ale też integrator całej branży, środowiska naukowego i młodych logistyków. Nasza wiedza inżynierska jest potężna. Mamy wielu doświadczonych projektantów i kompleksowe spojrzenie na procesy magazynowe – mówi Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlu i Marketingu PROMAG S.A.

  Centrum korzysta z własnych rozwiązań firmy PROMAG, które prezentowane są w ramach ekspozycji. Współpracuje również z firmami zewnętrznymi, m.in. z Comau Robotics – dostawcą rozwiązań z zakresu robotyzacji procesów technologicznych. W przyszłości Centrum Techniki Magazynowej ma być nadal rozbudowywane, by promować nowoczesne rozwiązania intralogistyki. Firma poszukuje nowych rozwiązań, które mogłyby urozmaicić ekspozycję, i jest otwarta na współpracę z innymi podmiotami w tym zakresie.

  Obiekt w Poznaniu jest obecnie dostępny do zwiedzania dla każdego. Wcześniej należy jednak umówić się na prezentację lub skorzystać z możliwości spotkań organizowanych dla firm.

  Firma PROMAG S.A. działa na rynku od prawie 35 lat. Ma 10 oddziałów oraz centralę w Poznaniu. Kompleksowa oferta spółki obejmuje m.in. produkcję systemowych rozwiązań urządzeń do składowania i przenośników, regałów, wózków widłowych, urządzeń przeładunkowych, urządzeń dźwignicowych oraz urządzeń i materiałów do pakowania. Firma oferuje także wiele usług dodatkowych: audyt logistyczny, doradztwo techniczne, pomiary i projektowanie magazynów, dostawę urządzeń wraz z montażem i uruchomieniem, pełne wsparcie serwisowe, a także szkolenia z bezpiecznej pracy i eksploatacji urządzeń magazynowych.

  Autorka: Anna Wrona