Fabryka Bridgestone w Poznaniu wyprodukowała 100 mln opon

  Fot. Pixabay

  Stumilionową oponę wyprodukowała w piątek fabryka Bridgestone Poznań. Zakład działa od 18 lat, codziennie wytwarza 30 tys. sztuk opon; w najbliższych latach w fabryce planowany jest wzrost produkcji do ok. 33 tys. sztuk dziennie.

  Obecnie w zakładzie produkowanych jest niemal 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na świecie. Spółka poinformowała w piątek, że na certyfikacie stumilionowej opony podpiszą się wszyscy pracownicy Bridgestone Poznań, później dołączy ona do grona innych prezentowanych na terenie zakładu eksponatów: m.in. pierwszej i milionowej opony.

  Jak powiedział w piątek PAP dyrektor poznańskiej fabryki Krzysztof Nowaczyk, w ciągu najbliższych 4-5 lat w Poznaniu planowane jest zwiększenie wielkość produkcji – o ok. 3 tys. opon dziennie. „Nie planujemy na razie rozbudowy fabryki, nie mówimy też o ewentualnym zwiększeniu zatrudnienia. Zwiększenie produkcji ma być efektem poprawy efektywności wewnętrznej pracy” – powiedział Nowaczyk.

  Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r., jest jednym z największych pracodawców w regionie – zatrudnia ponad 1,7 tys. osób. Bridgestone Poznań jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu.

  „Jesteśmy oczkiem w głowie europejskiej organizacji, wytwarzając produkty z najwyższej półki dla segmentu samochodów premium i prestige. Zainteresowanie oponami z naszej fabryki jest olbrzymie, jest ich wciąż za mało. Klienci cenią sobie współpracę z naszymi specjalistami i doceniają jakość opon z poznańskiej fabryki” – podkreślił Nowaczyk.

  Produkty fabryki trafiają do 44 krajów na świecie, przede wszystkim do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Połowa z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów. Bridgestone Poznań jako pierwszy i jedyny w Europie produkuje opony typu run flat, czyli takie, które pozwalają na kontynuację jazdy po ich przebiciu i utracie powietrza.

  Grupa Bridgestone posiada w Polsce 4 fabryki, spółkę sprzedażową, oraz centrum usług wspólnych. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

  Źródło: PAP