CONTROL – TECH już jesienią w Targach Kielce

    Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH, od 25 do 27 września już po raz  osiemnasty odbędą się w Targach Kielce. Równolegle z nimi będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET. CONTROL – TECH jest znaczącą pozycją w wystawienniczym kalendarzu Targów Kielce.

    CONTROL – TECH jest dedykowany nie tylko dla branży przemysłowej techniki pomiarowej, ale również dla sektora badań nieniszczących, umożliwiających uzyskanie informacji o stanie fizycznym, wadach i własnościach badanego obiektu (materiału, wyrobu, konstrukcji) bez spowodowania zmiany jego cech użytkowych. Zakres branżowy targów Control-Tech obejmuje przyrządy i maszyny pomiarowe, urządzenia pomiarowe specjalnego zastosowania, elementy do urządzeń pomiarowych i badawczych, oprogramowanie do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości czy systemy optyczno-elektroniczne, a także aparaturę analityczną oraz aparaturę do prób nieniszczących. 

    Podczas poprzedniej edycji swoją ofertę na targach CONTROL-TECH zaprezentowali liderzy rynku – 80 wiodących polskich i zagranicznych firm zajmujących się dystrybucją pomiarowych maszyn współrzędnościowych oraz ręcznych przyrządów pomiarowych. Targi cieszyły się także zainteresowaniem specjalistów, kontrahentów oraz przedstawicieli świata nauki, którzy szukali na nich nowości branżowych, ciekawych rozwiązań technologicznych oraz okazji do nawiązania relacji biznesowych i pogłębienia wiedzy. 

    W tym roku zadebiutuje wystawa Recykling Metali Nieżelaznych RECYKLING obejmująca recykling wszystkich metali niezależnych. To ważne zagadnienie, nie tylko dla odlewnictwa ale i dla całej gospodarki. Tematyka targów odlewniczych w 2013 roku obejmie zatem, oprócz dotychczasowego szerokiego zakresu branżowego, także recykling wszystkich metali nieżelaznych, szczególnie miedzi, cynku, ołowiu, metali lekkich, metali szlachetnych, krytycznych i innych zawartych w złomach, surowcach wtórnych, odpadowych, półproduktach, ściekach i innych.