Coraz więcej Eifelwerk w Nowej Rudzie

    W połowie sierpnia kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Nowa Ruda Wałbrzyskiej SSE otrzymała spółka Eifelwerk Polska. Firma na nieruchomości o powierzchni 2,6 ha wybuduje zakład produkujący wiązki kablowe stosowane m.in. w samochodowych systemach zasilania. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 8,5 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 110 pracowników.

    Firma od pewnego czasu rozwija ekspansję w Polsce. Od pewnego czasu seryjna produkcja elementów systemów zasilania odbywa się w nowych halach produkcyjnych w Nowej Rudzie co spowodowało przyrost zatrudnienia o 79 osób.

    Charakterystyczne jest to, że system szkolenia nowych pracowników w firmie jest dostosowany do norm i potrzeb zarówno Eifelwerk Polska jak i siostrzanego, niemieckiego Eifelwerk Bordnetzsysteme GmbH. Ze względu na fakt, że procesy produkcyjne obu stron są do siebie podobne, doświadczenia i pracowników zawsze mogą być wymieniane między obu spółkami zależnymi Eifelwerk Group.

    Grupa Eifelwerk jest znana z rozwiązań w branżach przemysłu samochodowego, lotniczego, maszynowego i elektronicznego. Firma oferuje kompletny pakiet usług od projektu do końcowego rozwiązania. Obejmują one systemy sieci pokładowych, odlewanie magnezu i aluminium, budowa własnych narzędzi i form aż po płytki obwodu drukowanego i komponenty elektroniczne. Firma zatrudniamy ponad 600 osób w 9 lokalizacjach w Niemczech, Francji i Polsce.