Czas na zmiany

W ślad za gruntowną przebudową portalu internetowego www.utrzymanieruchu.pl postanowiliśmy także unowocześnić nieco wygląd tradycyjnego, drukowanego wydania Inżynierii i Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych. Mam nadzieję, że zmiany te zwiększą atrakcyjność miesięcznika. Natomiast od początku 2009 r. pojawią się dwa nowe działy – „IT” oraz „Narzędzia”. W dziale IT opisywać będziemy rozwiązania informatyczne (sprzęt i oprogramowanie) przeznaczone dla przedsiębiorstw przemysłowych, natomiast w dziale Narzędzia – wszelkiego rodzaju narzędzia ręczne, mechaniczne (pneumatyczne, elektryczne, hydrauliczne), a także sposoby zarządzania nimi.

Zachęcam do przeglądania portalu www.utrzymanieruchu.pl. Jego szczególną wartością są codziennie aktualizowane informacje o najnowszych wydarzeniach oraz produktach, a także uzupełnienia materiałów drukowanych. Tak się czasem składa, że z powodów technicznych artykuły muszą być skrócone, czasami trzeba zrezygnować z części ilustracji. W takiej sytuacji postanowiliśmy zamieszczać w Internecie na stronie www.utrzymanieruchu.pl pełne wersje tekstów oraz komplet dostarczonych przez autora ilustracji. W miarę możliwości teksty będą zaopatrzone odnośnikami do materiałów źródłowych oraz innych ciekawych informacji związanych z zamieszczanymi artykułami. Mam nadzieję, że portal www.utrzymanieruchu.pl stanie się furtką, a może raczej szeroką bramą, przez którą będą docierać do Państwa informacje i która jednocześnie będzie stanowiła punkt wyjścia do dalszego przeglądania i poszukiwania informacji na interesujące tematy.

Zamierzamy częściej wysyłać Państwu informacje o nowościach w czasopiśmie i portalu, a także miniankiety ułatwiające sporządzenie raportów rynkowych. Aby jednak nie zarzucać odbiorców niechcianymi mailami weźmiemy pod uwagę opinię naszych Czytelników. Stąd moja prośba o wypełnienie miniankiety na stronie głównej portalu, w której będziecie mogli się Państwo wypowiedzieć co do częstotliwości otrzymywania naszych newsletterów.

Korzystając z okazji serdecznie dziękuję ekspertom i uczestnikom debaty na temat podróbek, która odbyła się podczas targów HPS w Katowicach. Krótką relację z tego spotkania zamieszczamy na str. 68. Z kolei najbliższą okazją do podobnych spotkań będą targi PROTECH (19-20 listopada br. we Wrocławiu), a zwłaszcza towarzyszące im seminaria: MAINTECH, ROBOTECH, SYSTECH oraz DESIGNTECH. Na targach pojawi się cały zespół Trade Media, więc serdecznie zapraszam do spotkań i rozmów, zarówno z redaktorami naszych czasopism jak i handlowcami.