Czujnik koloru True Color BFS 33M firmy Balluff

Balluff wprowadza na rynek najwyższej klasy czujnik koloru BFS 33M. Bez względu na rodzaj obiektów jakie są badane, czujnik odróżnia je o siebie z bezbłędną dokładnością. Nawet najdelikatniejsze cienie, najmniejsze różnice poziomu szarości czy minimalne zmiany własności powierzchni są wykrywane bezproblemowo. Czujnik precyzyjnie wykrywa obiekty i błyskawicznie przełącza odpowiednie wyjście. Ponadto wartości z przestrzeni kolorów L*a*b są przesyłane bezpośredni na interfejs szeregowy. Specjalna kompensacja i zindywidualizowana kalibracja sprawia, że czujnik zachowuje wyjątkową precyzję detekcji przez długi okres użytkowania.

 

BFS 33M to coś więcej niż prosty czujnik kolorów. Czujnik TrueColor precyzyjnie wykrywa każdy kolor w technicznej przestrzeni kolorystycznej, dzięki czemu jest to idealne urządzenie do stosowania w wymagających aplikacjach przemysłowych, włączając w to robotykę, zautomatyzowany montaż, przemysł opakowaniowy czy przetwórstwo drewna. Wytrzymała, aluminiowa obudowa jest nie tylko atrakcyjna i nowoczesna, ale spełnia także specjalne wymagania budowniczych maszyn i systemów. Czujnik jest używany zawsze w połączeniu z kablem światłowodowym, tak więc może być stosowany w szczególnie trudnych warunkach i ciasnych miejscach.

Dzięki opcjonalnym soczewkom firmy Balluff zasięg detekcji nawet powyżej 400 mm jest łatwo osiągalny. Można monitorować części metalowe w trakcie procesu wykańczania lub selekcjonować różne materiały w zależności od ich jakości. Wysoka częstotliwość przełączania (1,5 kHz) pozwala na monitoring nawet szybkich procesów ( np. w drukarstwie). Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu można wygodnie dokonać wszystkich ustawień czujnika, a następnie wyświetlić je. Oznacza to nie tylko, że czujnik jest natychmiast gotowy do pracy, ale także fakt, że użytkownik zawsze zna jego status – jednym słowem BFS 33M to idealne narzędzie do automatycznej kontroli jakości.

www.balluff.pl