Demontaż wtryskiwaczy paliwa w silnikach Diesla

W ostatnich latach wzrosła liczba samochodów opierających swe działanie na silnikach Diesla. W związku z tym marka Kamasa Tools opracowała dedykowane zestawy, przeznaczone do demontażu wtryskiwaczy paliwa w silnikach wysokoprężnych.

Do samochodów z silnikiem Diesla potrzebne są specjalnie dostosowane narzędzia, ponieważ w trakcie wymontowywania wtryskiwaczy paliwa istnieje możliwość ich zablokowania. Stąd tego typu przyrządy powinny wyróżniać się przede wszystkim precyzyjnym wykonaniem. Odpowiednio wyważone, pozwalają zachować pewny chwyt, zapobiegając jednocześnie wyślizgnięciu się ich z dłoni operatora. Według Sebastaina Koniecznego z firmy Seba – wyłącznego dystrybutora narzędzi marki Kamasa Tools w Polsce –  narzędzia  szwedzkiego  producenta  zapewniają szybką i bezawaryjną pracę, minimalizując przy tym ryzyko uszkodzenia wtryskiwaczy paliwa.

W ofercie marki Kamasa Tools można odnaleźć urządzenia do wyciągania wtryskiwaczy paliwa za pomocą specjalnej złączki zespolonej z młotkiem bezwładnościowym. Dostępne są również przyrządy służące do bezpiecznego zakładania i zdejmowania podkładek tego rodzaju elementów w głowicy silnika. Zestawy w całości zostały umieszczone w skrzynce ze specjalnie wyprofilowanym wnętrzem, ułatwiającym przechowywanie wszystkich komponentów w należytym porządku.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami, przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dodatkowo dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools.