Desay SV Automotive Electronics wybiera Siemens PLM jako strategicznym partnerem w sferze oprogramowania PLM

Desay SV Automotive Electronics wybiera Siemens PLM jako strategicznego partnera w sferze oprogramowania PLM.

  • Przyjęcie pełnego rozwiązania Siemens dla przemysłu motoryzacyjnego ustanowi standard w branży
  • Digital Enterprise Software Suite unifikuje wszystkie aspekty rozwoju produktu
  • Zapewnia Desay SV przewagę konkurencyjną i otwiera ścieżkę do Industrie 4.0

Huizhou Desay SV Automotive Electronics Co., Ltd. (Desay SV), chińska firma, specjalizująca się w dostarczaniu światowej klasy produktów elektroniki samochodowej, wybrała Siemens jako partnera strategicznego w zakresie oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM).

Jako istotne kryterium przy podejmowaniu decyzji Desay SV podkreśliła unikalną funkcjonalność wszechstronnej oferty programowej firmy Siemens, umożliwiającą unifikację wszystkich aspektów rozwoju produktu. Partnerstwo to jest również ważnym krokiem w przygotowaniach spółki do tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, znanej powszechnie jako Industrie 4.0.

Poprzez wdrożenie kompletnego rozwiązania programowego PLM firmy Siemens, przeznaczonego dla przemysłu motoryzacyjnego, w celu rozwoju swoich produktów elektroniki samochodowej, Desay SV spodziewa się wzrostu jakości produktów, skrócenia czasu wprowadzenia produktów na rynek, zmniejszenia kosztów i zwiększenia swojej przewagi konkurencyjnej. Obie strony będą także współpracować w obszarze rozwoju cyfrowej produkcji.

– Siemens to jeden z pionierów wizji i strategii Industrie 4.0 – powiedział Chen Chunlin, Prezes Desay SV. – Firma oferuje bogate doświadczenie i zaawansowane technologie dla inteligentnej produkcji cyfrowej, które pozwolą nam wdrożyć zunifikowane rozwiązanie do zarządzania projektami, modelowania 3D, współpracy, produkcji oraz zapewnienia jakości. Pracownicy Siemens rozumieją charakter naszej branży – to, gdzie obecnie jesteśmy i gdzie musimy dojść – i są w stanie zaspokoić nasze potrzeby związane z obszarem rozwoju produktu. Korzystając z tej współpracy, planujemy stopniowo kierować się ku naszemu celowi, jakim jest przekształcenie spółki w przedsiębiorstwo cyfrowe i pełne przyjęcie Industrie 4.0 w naszym modelu biznesowym.

Oprogramowanie Siemens dla cyfrowego przedsiębiorstwa

Jako wiodący globalny dostawca oprogramowania, systemów i usług PLM oraz MOM (zarządzania działalnością produkcyjną), Siemens oferuje pakiet Digital Enterprise Software Suite, który stanowi fundament dla budowy cyfrowego przedsiębiorstwa. Pakiet ten wykracza poza wymagania Industrie 4.0, tworząc „cyfrowego bliźniaka”, który dokładnie modeluje fizyczne i wydajnościowe cechy produktu przez cały proces innowacji, począwszy od pomysłu, poprzez realizację, aż po utylizację.

Po przeprowadzeniu intensywnych analiz oraz starannym rozważeniu wszystkich aspektów, firma Desay SV uznała, że to właśnie Siemens jest w stanie dostarczyć technologię umożliwiającą dojście w przyszłości do Industrie 4.0. Kierownictwo Desay SV uznało, że rozwiązania dostarczane przez Siemens znacznie poprawią wydajność spółki oraz jakość jej produktów, skrócą czas wprowadzenia produktów na rynek oraz zapewnią redukcję kosztów generowanych przez procesy produkcyjne.

Wcześniejsze doświadczenia i kompetencje firmy Siemens w obszarze produkcji i przemysłu motoryzacyjnego zdecydowały o wyborze kierownictwa Desay SV. Dostawcom elektroniki samochodowej Siemens oferuje rozwiązania i technologie umożliwiające realizację innowacji opartych na modelach, pomagając klientom w sprostaniu wyzwaniom i wymaganiom tego szybko zmieniającego się rynku.

Spółka Desay SV dostarcza swoje produkty do ponad 60 producentów samochodów na całym świecie i otrzymała wyróżnienie jako najlepszy dostawca, dzięki zaawansowanemu działowi R&D oraz doskonałej jakości usług świadczonych na przestrzeni lat.

Autor: Siemens