Łożyska walcowe APTSURF firmy NSK

  Łożyska walcowe APTSURF firmy NSK zapewniają wysoką precyzję i osiągi dla użytkowników obrabiarek.

  Seria produktów APTSURF™ firmy NSK to nowe, bardzo precyzyjne łożyska walcowe o wysokich osiągach, zaprojektowane do stosowania we wrzecionach obrabiarek. Nowe łożyska zapewniają użytkownikom korzyści w postaci zwiększonej niezawodności wrzecion i lepszej jakości wykończenia powierzchni, zwłaszcza w przypadku tokarek i centrów tokarskich – jest to związane głównie ze zmniejszeniem o 55 proc. poziomu drgań podczas obrotu wrzeciona. Kolejną zaletę stanowi wydłużona o 60 proc. żywotność, co osiągnięto dzięki optymalizacji konstrukcji wewnętrznej łożysk oraz innowacyjnej technologii produkcji.

  W ostatnich latach zapotrzebowanie na wyższą jakość obróbki i większą niezawodność zwiększało się wraz z rosnącymi oczekiwaniami coraz bardziej konkurencyjnego rynku produkcji komponentów precyzyjnych. Łożyska z serii APTSURF w pełni odpowiadają na ten trend, przede wszystkim dzięki ulepszeniu każdego komponentu łożyska. Świadczy o tym fakt, że wartość skuteczna prędkości drgań (RMS) przy prędkości 2000 obr./min zmniejszyła się o 55 proc. w porównaniu z łożyskami standardowymi. To z kolei przekłada się na poprawę jakości wykończenia powierzchni produktów obrabianych również na tokarkach.

  Inne ulepszone cechy nowych łożysk, które mogą zainteresować producentów obrabiarek to zwiększona o 15 proc. nośność dynamiczna i o 60 proc. dłuższa żywotność – również w porównaniu do łożysk standardowych. Nowe łożyska są dostępne w zakresie średnic zewnętrznych do 360 mm oraz w klasie precyzji P4 lub lepszej.

  Firma NSK prognozuje, że w 2016 r. globalna sprzedaż nowej serii łożysk osiągnie poziom 23,6 mln euro.

  Autor: NSK