Dobry rok dla Apriso

  Apriso zamyka 2008 rok 47-procentowym wzrostem.

  – Dynamika rozwoju potwierdza coraz większe zapotrzebowanie na systemy FlexNet (klasy MES/MOM). Wdrożenia u naszych klientów trwały zwykle sześć-dziewięć miesięcy. Po takim też czasie zwracała im się inwestycja. Efekt? Duże, międzynarodowe firmy planują instalacje w swych kolejnych oddziałach – mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

  Przychód ze sprzedaży systemu w porównaniu z 2007 r. wzrósł o 71 proc. Duży  wzrost przychodu wygenerowano także w obszarze wdrożeń – 44 proc. Najwięcej zamówień pochodziło z branży medycznej, opakowań, tytoniowej i produkującej inne dobra konsumenckie (Amcor, L’Oreal, British American Tobacco), a także lotniczej, motoryzacyjnej i maszynowej (m.in. Textron Systems, Saint Gobain i Volvo CE).

  – W Polsce gospodarka wchodzi w fazę spowolnienia, w pozostałych regionach PKB jest ujemne, ale celem każdej firmy jest rozwój. Niezależnie od tego, jakie są uwarunkowania.  FlexNet, zgodnie z koncepcją lean i just-in-time, wpisuje się w ten klimat doskonale. System, oparty na technologii BPM (Business Process Modeling), pozwala znacznie zredukować koszty produkcji, pomaga poprawić jakość i wydajność produkcji i gwarantuje realizację zamówień w terminie – wyjaśnia Dariusz Kudzia.   

  Ten rozwój i rosnący popyt na system FlexNet dostrzegają najwięksi międzynarodowi dostawcy IT. W grudniu 2008 r. z Apriso współpracę nawiązał Electronic Data Systems (część koncernu Hewlett-Packard Co.). EDS będzie zajmować się implementacją systemu. – Wcześniej współpracę z nami nawiązali także Atos Origin, IBM, Capgemini, Wipro, Tata, Accenture, Bearing Point – mówi Tomasz Zarzycki, dyrektor sprzedaży w Apriso.

  – W 2009 r. do naszej sieci powinni dołączać kolejni mocni partnerzy. Oferujemy im, oparte na systemie FlexNet, rozwiązania dostosowane nie tylko do specyfiki branży m.in. tytoniowej, opakowaniowej, medycznej i consumer goods , ale też do zarządzania konkretnym obszarem, np. FlexNet Warehouse Management dla firm produkcyjnych lub do wykonywania konkretnych zadań, np. FlexNet Quality Planning do wykonywania inspekcji jakości – dodaje Tomasz Zarzycki.