Dookoła świata: iglidur®

  Do 25 stycznia 2015 r. można było jeszcze zobaczyć w Polsce pokazowy kompaktowy samochód z polimerowymi łożyskami iglidur®. To część podróży dookoła świata, która ma pokazać, że łożyska bezsmarowe produkowane przez firmę igus® GmbH są świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

  Projekt powstał z okazji 30-lecia produkcji łożysk iglidur®. W lutym 2014 roku kompaktowe auto w firmowych barwach marki Igus rozpoczęło podróż dookoła świata, aby pokazać potencjał tkwiący w wytwarzanych ze specjalnych mieszanek łożyskach. Auto zostało zmodernizowane -w w 56 miejscach łożyskowania wymienione zostały wcześniej stosowane łożyska na polimerowe łożyska ślizgowe iglidur®.

  Do tej pory samochód przemierzył 72 tys. kilometrów i zawitał na 4 kontynenty, gdzie doskonale poradził sobie w najtrudniejszych nawet warunkach klimatycznych. 18 stycznia 2015 r. auto zawitało do Polski, a 20 stycznia z tej okazji odbyła się we Wrocławiu w Hali Stulecia konferencja prasowa z udziałem m.in. Artura Peplinskiego (Head of International Group Development & Marketing igus® GmbH) oraz Marka Wzorka, dyrektora zarządzającego polskiego oddziału igus® GmbH. Jej uczestnicy mogli zapoznać się z historią niemieckiego przedsiębiorstwa, będącego pionierem produkcji elementów z nowoczesnych tworzyw, w tym łożysk, wykorzystywanych do celów przemysłowych, oraz szczegółami podróży dzielnego pomarańczowego samochodziku po świecie.

   

   

  http://www.igus.pl/