Elektrownia Puławy szykuje pozwolenie na budowę bloku 800-900 MW

  Wkrótce spółka Elektrownia Puławy, w której po połowie udziałów mają Grupa Azoty Puławy oraz PGE GiEK, wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę duobloku gazowo-parowego o mocy 800-900 MW.

  Inwestycja w Puławach obejmuje budowę „pod klucz” duobloku gazowo-parowego o mocy od ok. 800 MWe do ok. 900 MWe netto wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi. Sprawność bloku netto w pracy kondensacyjnej ma być nie niższa niż 57 proc.

  Siłownia powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów azotowych. Poza odprowadzaniem mocy do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego będzie ona także dostarczała parę technologiczną i wodę grzewczą do zakładów.

  – Elektrownia Puławy wkrótce wystąpi do Starostwa Powiatowego w Puławach z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę elektrowni – poinformował portal wnp.pl Marek Sieprawski, rzecznik spółki Elektrownia Puławy.

  – We wtorek odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem zainteresowanych stron oraz głównego projektanta, na którym omówiono projekt Elektrowni Puławy, jak również zakres niezbędnych prac administracyjnych – dodał.

  Następnie będzie potrzebne uzyskanie także pozwoleń na budowę inwestycji towarzyszących – komunikacji drogowej oraz przyłączeń do sieci gazowej i przesyłowej.

  Spółka musi również uzyskać decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych inwestycji. Obecnie Elektrownia Puławy kompletuje formalne załączniki do wniosku, w tym raport o oddziaływaniu na środowisko.