Elesa+Ganter – Pierścienie osadcze

Firma Elesa+Ganter uzupełniła grupę elementów maszyn o nowy produkt – pierścień osadczy, zaciskowy o oznaczeniu GN 704. Nowy produkt jest  przeznaczony do tzw. szybkiego montażu.  

Pierścienie osadcze do szybkiego montażu GN 704 generują siłę zamykającą nie dzięki wkrętom, lecz poprzez dźwignię mimośrodową. Umożliwia to szybkie i łatwe mocowanie pierścieni bez użycia narzędzi.

Konstrukcja aluminiowa redukuje ciężar pierścienia i powoduje większą sprężystość.

Pierścienie GN 704 mogą być stosowane zarówno jako zderzaki, jak i do zabezpieczania na wałkach elementów o różnej szerokości (np. rolki z folią). Dedykowane są do aplikacji, w których występuje bardzo częste przezbrajanie, co gwarantuje oszczędność czasu potrzebnego do zmiany położenia. Koleją zaletą jest brak konieczności używania dodatkowego narzędzia takiego, jak klucz czy śrubokręt, ponieważ zaciśnięcie lub zwolnienie pierścienia odbywa się poprzez ruch dźwigni mimośrodowej.

Pierścienie rozcięte przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń, gdyż powierzchnia zaciskowa jest dużo większa niż przy zwykłych pierścieniach osadczych.