Elesa – Uniwersalne wskaźniki poziomu z pływakiem

  Firma Elesa powiększyła swoją ofertę wskaźników o nowy, uniwersalny rodzaj.  Wskaźniki o oznaczeniach HFL/E oraz HFLT/E mogą być stosowane w zbiornikach z brudną cieczą. Pływak, w który są wyposażone, jest odporny na przewodnictwo elektryczne cieczy, w której się znajduje. Dzięki przewidzianej w konstrukcji zmianie ustawień wskaźniki można stosować do pomiaru poziomów minimalnych lub maksymalnych.

  Nowe wskaźniki są wyposażone w bagnet umożliwiający pomiar na odcinku 500 mm od maksymalnego poziomu zbiornika. Przycięcie bagnetu wg instrukcji zawartych w danych technicznych pozwala na skrócenie pomiaru nawet do 120mm. Bagnet wykonany z technopolimeru ma naniesione skale umożliwiające dokładne jego przycięcie w zależności od wymaganego poziomu wskazania. Integralną częścią bagnetu jest pływak, wolny od części magnetycznych. Cecha ta sprawia, że nowe wskaźniki są idealne do zbiorników zawierających brudne ciecze, wodę, olej, chłodziwo olejowe, także płyny z opiłkami metalu lub z pianą.

  Dodatkowym atutem nowego produktu jest to, że wskaźniki HFLT/E umożliwiają zmianę polaryzacji magnesów (odwrócenie biegunów), przez co mogą być one zastosowane do pomiaru poziomu minimum lub maksimum. Ponadto, by zapewnić pełne bezpieczeństwo, elementy elektroniczne są odizolowane od zbiornika i całkowicie uszczelnione za pomocą spawania ultradźwiękowego.

  Podstawowe cechy nowego produktu to:

  • korpus wykonany z techno polimeru na bazie poliamidu,
  • wtyk z czujnikiem (stopień ochrony IP 65 zgodnie z tabelą UNI 529)
  • bagnet – tuba ze stali nierdzewnej AISI 304 w modelu HFL/E i tuba z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E,
  • pływak wykonany z gumy syntetycznej NBR w modelu HFL/E lub z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E,
  • ciągła temperatura pracy nowych produktów wynosi 80°C.

  Wskaźniki HFL/E dostępne są w dwóch wersjach: z obwodem normalnie otwartym przy wskazaniu poziomu minimum, lub z obwodem normalnie zamkniętym przy wskazaniu poziomu maksimum. Klienci mają również możliwość wyboru pomiędzy dwoma dostępnymi wersjami montażu: z gwintowanym łącznikiem (do bezpośredniego montażu) lub z kołnierzem i otworami do montażu za pomocą śrub.

  http://www.elesa-ganter.pl