Emerson Network Power – Precyzyjna klimatyzacja

  Emerson Network Power wprowadza nowy system klimatyzacji precyzyjnej Liebert HPM Dual CW Circuit. Zapewnia on nadmiarowość, oszczędność energii i zabezpieczenie urządzeń o znaczeniu krytycznym dla biznesu.

  Siła nowego urządzenia Liebert HPM wyposażonego w podwójny obwód chłodzenia wodą lodową, produkowanego przez Emerson Network Power, spoczywa w dwóch niezależnych systemach zapewniających maksymalną dostępność klimatyzacji centrum danych i pomieszczeń technologicznych, gwarantujących optymalną elastyczność i znaczne oszczędności energii.

  Zamiast używać dwóch niezależnych urządzeń, dzięki zastosowaniu Liebert HPM wyposażonego w podwójny obwód wody lodowej eksploatujemy jedno urządzenie z dwoma niezależnymi obwodami. Dla zobrazowania TCO wyobraźmy sobie duże firmy, które w ciągu dnia potrzebują zapewnić klimatyzację budynków o dużej powierzchni użytkowej, podczas gdy nocą potrzebują zagwarantować wyłącznie ciągłość pracy urządzeń centrum danych, na których oparte są najważniejsze aplikacje.

  Wyposażony w dwa niezależne obwody, Liebert HPM Dual CW za pomocą obwodu głównego może w ciągu dnia zapewniać kompleksową klimatyzację, podczas gdy w godzinach nocnych, kiedy zapotrzebowanie na klimatyzację maleje, wykorzystuje drugi obwód wyposażony w mały agregat wody lodowej (chiller), uzyskując w ten sposób znaczne oszczędności energii. Dodatkowe oszczędności przynoszą sterowane elektronicznie wentylatory EC, które nieprzerwanie regulują poziom przepływu powietrza, a tym samym redukują pobór mocy i obniżają koszty energii.

  Wyróżniającą i najważniejszą cechą nowego rozwiązania produkowanego przez Emerson Network Power jest możliwość zagwarantowania dodatkowego efektu chłodzenia. Jest to możliwe dzięki jednoczesnej pracy obu obwodów, na przykład w momencie powstania w pomieszczeniu technologicznym znacznej ilości ciepła. Systemy Liebert HPM Dual CW są oferowane w modelach o zakresie mocy chłodzenia od 20 do 120 kW na obwód.

  Liebert HPM Dual CW Circuit jest wyposażony również w system sterowania iCOM, który dzięki specjalnemu algorytmowi bezpośrednio łączy się z firmowym Ethernetem, umożliwiając urządzeniom komunikację i synchronizację, tym samym zapewniając wysoce wydajną kontrolę.

  www.liebert.com