Energomontaż Bełchatów i APS SA zadbają o białostockie ciepło

  Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA będzie współpracowała z firmą Energomontaż – Północ Bełchatów przy budowie akumulatora ciepła dla Elektrociepłowni Białystok. To kolejny duży kontrakt, zawarty ostatnio przez APS SA.

  Energomontaż-Północ-Bełchatów Sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą zadania: „Rozbudowa układu ciepłowniczego o układ akumulacji ciepła dla EC Białystok”. APS SA – jako podwykonawca – zajmie się kompleksowymi pracami, związanymi z aparaturą kontrolno – pomiarową, automatyką i systemem sterowania oraz nadzoru, przewidzianym dla tej inwestycji. Wartość umowy to „średnia liczba 6 cyfrowa” – jak czytamy w komunikacie NewConnect (białostocka firma jest notowana na tym rynku).  Prace mają być zakończone w pierwszym kwartale 2012r.

  – Mamy dobre doświadczenia we współpracy z Energomontażem, nabyte podczas realizacji poprzednich inwestycji – mówi prezes APS SA, Bogusław Łącki. – Ostatni kontrakt urasta do rangi istotnej umowy z powodu innowacyjności realizowanego rozwiązania technicznego. Zadecydował o tym stopień skomplikowania robót, kompleksowość, obejmująca wszystkie etapy realizacji – od dostaw poprzez montaże, programowanie, po rozruch systemu sterowania i nadzoru, powiązanego z istniejącymi u inwestora układami technologicznymi. Powierzenie nam realizacji tych prac świadczy o dobrej ocenie naszej spółki przez generalnego wykonawcę.

  Akumulator ciepła można porównać do olbrzymiego termosu. Urządzenia te są powszechnie stosowane w Skandynawii, a w Polsce stają się hitem ostatnich lat. Usprawniają pracę i zmniejszają koszty, pozwalają oszczędzać paliwo, a tym samym – zmniejszać emisję dwutlenku węgla do atmosfery, natomiast w przypadku awarii źródła ciepła – zapewniają nieprzerwaną dostawę ciepła do odbiorców.

  Jak podkreśla Bogusław Łącki – ostatnie zadanie, to dla APS ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, ale też okazja do wykorzystania  doświadczenia i wysokich umiejętności. Bez tego wykonanie kompleksowych prac automatyki przemysłowej przy budowie nowego innowacyjnego węzła technologicznego  nie byłoby możliwe.

  Kontrakt z Energomontażem to kolejna istotna umowa, zawarta przez APS w poprzednim kwartale. Miesiąc wcześniej spółka podpisała największy w swojej historii kontrakt – ze stołeczną Elektrociepłownią Siekierki SA.

  – Doświadczenie, zdobyta wiedza i referencje – te walory pozwalają nam skutecznie walczyć z rosnąca konkurencją na rynku automatyki przemysłowej –tłumaczy dobrą passę swojej firmy prezes Łącki.