Rusza III edycja programu edukacyjnego „ZainSTALuj się”

  Malejące zainteresowanie młodzieży studiami technicznymi, rosnący deficyt wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz prognozowane problemy demograficzne to problemy, z którymi musi się zmierzyć dzisiejszy rynek pracy.

  ArcelorMittal Poland SA od 2008 roku we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society prowadzi Program Edukacyjny „ZainSTALuj się” skierowany do studentów uczelni technicznych oraz uczniów szkół średnich i gimnazjalnych.

  Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży, ale również przedstawicieli władz akademickich, szkół oraz miast. Potwierdzają to również liczby – na przestrzeni ostatnich dwóch lat w „ZainSTALuj się” wzięło udział ponad 5 000 uczniów i studentów.

  – Z każdym rokiem staramy się podnosić poprzeczkę o kilka szczebli wyżej – zarówno w stosunku do uczniów, jak i studentów – mówi Andrzej Wypych, dyrektor personalny, członek zarządu ArcelorMittal Poland SA. – Dlatego III edycja „ZainSTALuj się” będzie obfitowała w jeszcze większą liczbę spotkań, warsztatów i konkursów w szkołach i na uczelniach. Będziemy zachęcać, inspirować i wspierać studentów studiów inżynierskich w rozwijaniu umiejętności ważnych z punktu widzenia przyszłej pracy oraz pokazywać perspektywy zawodowe w branży hutniczej.

  Jak podkreśla Andrzej Wypych, działania edukacyjne prowadzone w ramach programu dają ponadto studentom możliwość bezpłatnej nauki branżowego języka angielskiego, udziału w warsztatach kształcących umiejętności interpersonalne i analityczne oraz konfrontacji swojej wiedzy z praktykami. To również szansa pokazania uczniom możliwych ścieżek dalszej edukacji.

  – To tylko cześć zrealizowanych w ramach programu działań – dodaje Andrzej Wypych. – Wszystko po to, by lepiej przygotować młodych adeptów kierunków technicznych do startu na rynku pracy. Jednym z bardzo ważnych elementów są także programy stażowe, które pozwalają studentom poznać realia pracy w przemyśle ciężkim. Fakt, że zostaje z nami 85 proc. stażystów, najlepiej świadczy o tym, że nasze działania odnoszą sukces.