ENEX tuż, tuż…

  Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, bez której inne dziedziny nie mogłyby się rozwijać. Światem rządzi także segregacja oraz utylizacja odpadów, bez których utonęlibyśmy w śmieciach. Mówiąc o tych aspektach nie możemy zapominać o sprawnym doprowadzeniu wody. Dzisiaj rozpoczęły się aż cztery imprezy targowe prezentujące to, co najważniejsze dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Wszystkie te dziedziny połączyły siły w halach wystawienniczych Targów Kielce. Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas targów będzie Krajowa Konferencja Renesans Energetyki Jądrowej 2009 pod patronatem Ministerstwa Gospodarki „Dlaczego energetyka jądrowa”.

           

  XII Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz VII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia to nic innego jak miejsce, gdzie spotykają się wytwórcy energii konwencjonalnej, jak również firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych. Blisko 130 wystawców z Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch prezentuje najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa. Stoiska targowe wypełnia najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją.

           

  Wystawcy jubileuszowych X Targów Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH prezentują natomiast wszystko to, co związane jest z gospodarką odpadami od ich segregacji, poprzez transport, aż po utylizację, a nawet rekultywację terenów zdegradowanych. To znakomita okazja do udoskonalenia swojej wiedzy z zakresu tego, co ekologiczne i niezbędne do ratowania przed zagładą naszej Matki Ziemi.

           

  II Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON to

  z kolei nieocenione źródło wiedzy między innymi o elementach oraz systemach pneumatycznych i hydraulicznych, systemach automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych, robotach przemysłowych i manipulatorach, technikach pomiarowych

  i laboratoryjnych. Swoje stoiska prezentuje ponad 80 wystawców ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Austrii, Francji, Czech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei oraz Polski.

  Wszystkim czterem imprezom odbywającym się przez trzy dni w Targach Kielce towarzyszy kilkanaście konferencji i seminariów.

           

  W tym roku w ramach targów ENEX i ENEX – Nowa Energia pod hasłem „Dlaczego energetyka jądrowa” odbywa się Krajowa Konferencja Renesans Energetyki Jądrowej 2009 pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Ponadto te imprezy są okazją do dyskusji na temat energetyki wiatrowej i pomp ciepła. Już po raz dziewiąty zorganizowana została konferencja „Odnawialne źródła energii – ocena zasobów paliw do produkcji OZE”.

           

  Liczne spotkania branżowe towarzyszą wystawie EKOTECH. Pierwszym z nich jest konferencja pod hasłem „Opracowania Strategiczno-Planistyczne w Programowaniu Zrównoważonego Rozwoju Gminy” przygotowana przez Samodzielny Zakład Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach. 3 marca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział także w prezentacji „Oczyszczanie odcieku spod składowiska – techniki oczyszczania z wykorzystaniem najnowszych technologii”. Drugiego dnia targów odbędzie się seminarium „Gospodarka odpadami w dobie kryzysu – zmiany, ale czy na dobre?” Mowa będzie zatem o nowych ustawach o opakowaniach, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, bateriach i akumulatorach. Organizatorami spotkania są Fundacje: Nasza Ziemia oraz „Sprzątanie Świata – Polska”. Tego samego dnia zapraszamy Państwa również na wykład „Aparatura analityczna stosowana w ekologii”.

           

  Trzydniowym targom PNEUMATICON towarzyszy konferencja pod tytułem „Krajowy sektor techniki płynowej wobec wyzwań turbulentnego rynku”. Organizatorem spotkania jest jednoczesny współorganizator targów PNEUMATICON Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych. W konferencji udział wezmą najlepsi polscy specjaliści w tej dziedzinie – naukowcy z polskich uczelni wyższych, przedstawiciele instytucji, centrów badawczych oraz firm.