Eurotool już za nami

  Eurotool – 12. Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów, które odbyły się w dniach 10–12 października 2007 r., zgromadziły wystawców z całego świata. W targach uczestniczyło ponad 300 wystawców z 17 krajów, było reprezentowanych ponad 750 firm, a ekspozycja zajęła kilka pawilonów o łącznej powierzchni ponad 9000 m2.

  Na targach Eurotool zaprezentowano obrabiarki wszystkich rodzajów i typów do obróbki różnych materiałów, narzędzia, oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, narzędzia i urządzenia pomiarowe, aparaturę pomiarowo- kontrolną, oprogramowanie, nowoczesne technologie, wyposażenie zakładów przemysłowych, wydawnictwa fachowe, a także oferty usług w zakresie remontów i modernizacji obrabiarek, usług w zakresie obróbki materiałów, doradztwa technicznego i finansowego.

  W trakcie imprezy rozstrzygnięto także konkurs o nagrodę Złotego Smoka targów Eurotool 2007. Celem konkursu było nagrodzenie tych wyrobów spośród wystawianych na 12. Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów Eurotool 2007 w Krakowie, które zdaniem Komisji Konkursowej szczególnie zasługiwały na wyróżnienie ze względu na:

   • nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych;
   • wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych;
   • estetykę wykonania;
   • funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne;
   • brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.

  Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Józef Gawlik (Politechnika Krakowska) – przewodniczący, prof. dr hab. inż. Lucjan Przybylski (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP), doc. dr inż. Jerzy Stós (Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania), dr inż. Marek Dąbrowski (Politechnika Krakowska), dr inż. Janusz Wojtyczek (Targi w Krakowie Sp. z o.o.), wydała werdykt w sprawie przyznania nagród „Złote Smoki”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

  Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

   • Smoka Wawelskiego – Nagrodę w Konkursie Targowym w kategorii narzędzia otrzymała Fabryka „Wiertła Baildon” Spółka z o.o. za wiertła typu strong do wiercenia w stalach trudnoobrabialnych,
   • Smoka Wawelskiego – Nagrodę w Konkursie Targowym w kategorii obrabiarki otrzymała Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych „AVIA” SA za 5-osiowe pionowe centrum obróbkowe „VARIO 5-AXIS” ze sterowaniem CNC Heidenhain.

  Dodatkowo organizatorzy przyznali nagrodę za najładniejsze stoisko, którą otrzymała firma Kennametal Polska Sp. z o.o.

  Targi Eurotool 2007 odwiedziło 7,5 tys. gości. Przyszłoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 8–10.10.2008 r.

  www.eurotool.krakow.pl