Firma Interroll prezentuje nowy przenośnik dla crossbelt sorterów

Większa prędkość ładowania, małe gabaryty i modułowość: nowe moduły przenośnikowe Interroll

Dzięki dodaniu do oferty nowego przenośnika, firma Interroll rozszerza ofertę platform modułowych zapewniających wyjątkowo wydajny przepływ towarów. Nadaje się on doskonale do współpracy z produkowanymi przez Interroll crossbelt sorterami. Nowe moduły łączą dużą szybkość transportu z małymi wymogami odnośnie wymaganej przestrzeni montażowej, zapewniając znacznie szybszy przepływ towarów w systemach automatycznego sortowania.

Pomimo tego, że nowe moduły są znacznie bardziej wydajne niż poprzednie, ich konstrukcja jest bardziej kompaktowa. Co więcej, są one znacznie cichsze w użyciu i nadają się do transportu również mniejszych towarów. Zainspirowane konstrukcją sprawdzonej w działaniu platformy MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, nowe przenośniki oferują jej wszystkie zalety, jeśli chodzi o elastyczność i wydajność. Na przykład, są napędzane przez wydajne, kompaktowe napędy pasowe synchroniczne, eliminujące konieczność stosowania silników przekładniowych przymocowanych do boków. Daje to możliwość zainstalowania większej liczby przenośników bez zajmowania dodatkowej przestrzeni. Zastosowanie pasów elastycznych oznacza, że poszczególne moduły mogą być w razie potrzeby szybko wyłączone. W rezultacie można osiągnąć stosunek długości do szerokości wynoszący 1: 2, pozwalając na zapewnienie większej prędkości transportu i bardzo małych przerw między poszczególnymi towarami, umożliwiając ich łatwy transport.

Precyzyjnie regulowana prędkość transportu zapewnia optymalną prędkość ładowania

Nowe przenośniki składają się z wielu sekcji sterowanych niezależnie od siebie. Umożliwia to precyzyjne sterowanie szybkością transportu, odpowiednio do wymogów każdego sortera, a w konsekwencji pozwala użytkownikom uzyskać optymalną prędkość załadunku towarów. Na przykład, jeśli do obiegu wprowadzana jest duża liczba paczek, indywidualne prędkości mogą być zwiększane lub zmniejszane, aby zapewnić ich płynne rozmieszczanie w pustych pojemnikach na głównym przenośniku taśmowym.

Oprócz znacznego zwiększenia funkcjonalności, nowe rozwiązanie oferuje również zalety w zakresie instalacji i konserwacji. Wstępnie zmontowane przenośniki taśmowe, wyposażone również w elementy zabezpieczające przed dotknięciem palców, mogą być łatwo i ergonomicznie zamontowane od góry. Zastosowanie elastycznych przenośników taśmowych oznacza, że nie ma potrzeby regularnego naprężania taśm.