Przyszłość IoT w przemyśle – bezpłatny webinar Schneider Electric

Chcesz dowiedzieć się więcej o IoT? Porozmawiać z ekspertami? Dołącz do webinaru    „Przyszłość IoT w przemyśle” 4.12 o godzinie 11.00. Zarejestruj się na stronie i weź udział w konkursie, w którym do wygrania jest zestaw Lego Technic 42055!

Wirtualna rzeczywistość, w której różne maszyny komunikują się, wymieniają danymi i przetwarzają je tak, aby współdziałać i wspólnie synchronizować podejmowane działania to Internet of Things (IoT). Jest to dziś trend obejmujący zasięgiem i wpływem wszystkie branże na całym świecie. Według prognoz na rynku IoT w 2020 r. działać będzie blisko 30 mln urządzeń, a jego wartość przekroczy 1 mld dolarów.

Nie inaczej dzieje się w nowym modelu świata energii, czyli w sferze wytwarzania, przetwarzania i zarządzania energią. W Schneider Electric nie tylko za podążamy za tymi trendami, ale jesteśmy ich liderem. Nasze innowacje pomagają naszym klientom i partnerom w udanej transformacji cyfrowej w obszarze zarządzania i automatyzacji w energetyce. Pozwalają zwiększać wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność i możliwości podłączenia do sieci. Sprzyjają też zrównoważonemu rozwojowi.

Szczególną uwagę warto poświęcić naszym wyłącznikom mocy Masterpact™ MTZ, które są rozwiązaniem idealnie wpisującym się w IoT.

Connected, smart, efficient, innovative, profitable – to hasła określające wymagania wobec zaawansowanych rozwiązań technologicznych działających w ramach IoT. Doskonale charakteryzują też nasze rozwiązania dla przemysłu, w tym Masterpact™ MTZ.

Mastepract™ MTZ jest:

Connected – połączony, skomunikowany, zawsze aktualny, na czasie. Wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek – maszyna. Łączność Ethernet, Bluetooth, NFC pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych zabezpieczanej sieci. Dzięki temu uzyskujemy stały dostęp do informacji oraz możliwość sterowania wyłącznikiem.

Smart – mądry, inteligentny. Zapewnia samo diagnostykę urządzenia i całej instalacji. Interfejs HMI na bieżąco informuje inżyniera ruchu o zdarzeniach, pozwalając zapobiec awariom.

Efficient – efektywny, oszczędny, zbilansowany. Monitorując zużycie energii pozwala podjąć działania zmierzające do jej oszczędzania. Dzięki wysokiej precyzji pomiarów i bieżącemu raportowaniu zwiększa efektywność instalacji.

Innovative – innowacyjny, odkrywczy, nowatorski. Dzięki połączeniu z aplikacją na smartfonie, uzyskujemy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie dostęp do wielu funkcji, takich jak zdalne zarządzanie obiektem, śledzenie danych oraz otrzymywanie komunikatów o zdarzeniach i zaplanowanych działaniach konserwatorskich, zarządzanie efektywności i jakością energii.

Profitable – zyskowny. To oczywiste – efektywność to oszczędności, a oszczędności podnoszą zysk przedsiębiorstwa.

Internet of Things – Masterpact™ MTZ to inteligentny, bezpieczny i zrównoważony system dystrybucji energii elektrycznej, możliwy dzięki platformie EcoStruxure™, w której różne maszyny komunikują się, wymieniają informacje i przetwarzają je tak, aby współdziałać i wspólnie synchronizować podejmowane działania.

W ramach tej architektury współpracują ze sobą produkty o trzech stopniach zaawansowania ich kompetencji:

  1. connected products – podzespoły i części, których zadaniem jest wykonywanie konkretnych zadań lub zbieranie danych (zabezpieczenia nadprądowe, czujniki, wyłączniki silnikowe, napędy itp.).
  2. edge control – układy logiczne przetwarzania danych i poleceń, które sterują procesami (sterowniki, układy bezpieczeństwa, układy akwizycji danych itp.).
  3. apps, analitycs, services – wysokopoziomowe aplikacje i oprogramowanie służące do akwizycji i analizy danych oraz sterowania nadrzędnego procesami. Tutaj przeprowadza się analizę aktualnych stanów i danych historycznych oraz na jej podstawie prowadzi dalsze działania w zespołach maszyn i urządzeń.

Dzięki tym rozwiązaniom nowy wyłącznik Masterpact™ MTZ działający w ramach architektury EcoStruxure™ pozwala zbudować inteligentny, bezpieczny i zrównoważony system dystrybucji energii elektrycznej.

Świat IoT będzie tematem webinaru „Przyszłość IoT w przemyśle”, który odbędzie się 4.12 o 11.00. Porozmawiamy wówczas o przyszłości rozwiązań technologicznych dla przemysłu, o automatyzacji w energetyce, bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju. Będzie można zadać pytania naszym ekspertom i zdobyć cenną wiedzę. Zarejestruj się na stronie i weź udział w konkursie, w którym do wygrania jest zestaw Lego Technic 42055!