Firma Scott Safety zaprasza na stoisko “What’s Next in Safety?” na targach A+A 2015

  Firma Scott Safety powraca na targi A+A odbywające się w Dusseldorfie w dniach od 27 do 30 października 2015 z hasłem „What’s next in safety?”. Będzie tu prezentowała najnowsze technologie, koncepcje i rozwiązania z zakresu przemysłowych systemów detekcji gazów i aparatów do ochrony dróg oddechowych (hala 06, stoisko F33).

  Impreza, która przyciąga ponad 63.000 profesjonalistów z wielu gałęzi przemysłu z całego świata, będzie okazją do zaprezentowania najnowszego produktu oferowanego w ramach nadmuchowych aparatów filtrujących Proflow, aparatu Proflow 2SC160. Dzięki zwiększonemu przepływowi powietrza do 160 l/min oraz obszernemu zestawowi części twarzowych i akcesoriów, Proflow 2SC160 daje komfort wyboru i zmniejsza obciążenie dróg oddechowych w wielu zastosowaniach przemysłowych. Dla wygody użytkownika dostępne są gotowe do użycia zestawy obejmujące aparat Proflow 2SC160 wraz z kapturem lub inną częścią twarzową.

  Na targach będzie prezentowana również nowa generacja nadmuchowych aparatów filtrujących z oferty Scott Safety – Proflow 3EX, zaprojektowanych dla pracowników w przemyśle ciężkim.

  Proflow 3EX łączy możliwość ochrony przed gazami organicznymi AX z korzyściami wynikającymi ze stosowania ochronnych systemów nadmuchowych z ciągłym przepływem powietrza. Dzięki temu może być stosowany również przez pracowników wymagających ochrony przed gazami organicznymi AX, a wykorzystujących dotąd jedynie maski podciśnieniowe.

  Kolejnym prezentowanym produktem będzie FLITE COV. Jest to nadciśnieniowy powietrzny aparat oddechowy o otwartym obiegu, szczególnie polecany do zastosowań w przestrzeniach zamkniętych w przemyśle naftowym i gazowym. Zaprojektowany specjalnie jako zestaw zasilany powietrzem z linii, może być także stosowany jako zestaw ewakuacyjny wyposażony w opcjonalną butlę z powietrzem, noszoną na biodrze. Zastosowane przyłącze pozwala na podłączenie awaryjnej butli z zaworem automatycznym, stanowiącej niezależne źródło powietrza wystarczające, w zależności od jej rozmiaru, na 10 do 15 minut.

  Zainteresowane osoby mogą wziąć udział w interaktywnych demonstracjach sprzętu, które będą prowadzone przez ekspertów Scott Safety w trakcie trwania targów.

  Aby zademonstrować i potwierdzić pozycję czołowego innowatora w dziedzinie sprzętu ochronnego dla sektora przemysłowego, firma Scott Safety otwiera specjalne stoisko “What’s Next in Safety?”, dostępne wyłącznie dla zaproszonych osób będących ekspertami z branży lub partnerami biznesowymi, służące współpracy i wymianie opinii w zakresie najnowszych rozwiązań. Zaproszeni goście będą tu mogli zapoznać się z najnowszymi innowacjami opracowanymi przez Scott Safety, z których wiele pozostaje jeszcze w fazie prototypowej, odzwierciedlającymi zmiany w sposobie postrzegania przez firmę zagadnień związanych z kwestiami bezpieczeństwa w przyszłości.

  Na tegorocznych targach A+A, Scott Safety zaprezentuje rozszerzoną w ostatnim czasie ofertę przenośnych detektorów gazu, obejmującą produkty z oferty firm GMI i Oldham-Winter. Detektory GMI z serii PS200 i PS500 mogą być przystosowane do równoczesnego wykrywania odpowiednio 4 i 5 różnych rodzajów gazów. Dzięki czytelnym wskazaniom oraz wyróżniającym się alarmom; dźwiękowym i wizualnym oraz możliwości adaptacji detektorów do własnych wymogów zapewniają one skuteczną ochronę w niebezpiecznych przestrzeniach zamkniętych i w hałaśliwym otoczeniu.

  Bezprzewodowy, przenośny detektor gazów BM25 firmy Oldham, również prezentowany na stoisku, wypełnia lukę pomiędzy oferowanymi przez Scott detektorami przenośnymi i stacjonarnymi, łącząc zalety stacjonarnego systemu monitorowania obszaru z wytrzymałym mechanicznie, przyjaznym dla użytkownika i łatwym w transporcie urządzeniem ostrzegawczym.

  Dla odwiedzających, zainteresowanych najnowszymi stacjonarnymi detektorami gazu, firma Scott Safety przygotowała pokaz popularnych rozwiązań z oferty Oldham-Winter, obejmujących m.in. kontroler analogowo-cyfrowy MX 43 i detektor TBGW_EX. Prezentowane będą również: detektor gazów toksycznych i łatwopalnych OCLCT100, detektor płomieni Tyco FV411F Triple IR FlameDetector oraz popularny system wykrywania i kontroli gazu Site Sentinel CXT Controller SmartWireless, oferujący użytkownikowi interfejs do sieci i możliwość podglądu w czasie rzeczywistym statusu wszystkich urządzeń sieciowych.

  Dodatkowo firma Scott Safety będzie demonstrowała stacjonarny detektor gazu nowej generacji Meridian Universal. Dopuszczenie ATEX, modułowa konstrukcja plug-and-play oraz obsługa pełnej gamy sensorów gazów toksycznych i łatwopalnych czynią Meridian detektorem mogącym sprostać zarówno obecnym, jak i przyszłym wymogom.

  Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.scottsafety.com/aplusa.