Nowe wysoko wydajne maty sorpcyjne

Brady SPC wprowadza właśnie nową linię wysoko wydajnych mat sorpcyjnych do kontroli nad wyciekami, które łączą w sobie trwałość i wysoką chłonność. Mata jest przeznaczona do stref o dużym natężeniu ruchu w przemyśle ciężkim, produkcji, transporcie i usługach publicznych. Wysoka wydajność mat sorpcyjnych Brady pozwala zapobiegać przenikaniu do podłoża większości cieczy stosowanych w przemyśle.

Maty sorpcyjne z osłoną nieprzepuszczalną

Nowa linia wysoko wydajnych mat sorpcyjnych Brady obejmuje także sorbenty z osłoną nieprzepuszczalną do środowisk, w których występują trudne warunki operacyjne. Osłona zwiększa trwałość maty i zapewnia jej odporność na rozdarcie w strefach o dużym natężeniu ruchu. Zwiększa ona także chłonność produktu, dodatkowo zmniejszając prawdopodobieństwo przeniknięcia jakiejkolwiek cieczy do podłoża. Dzięki zastosowaniu maty sorpcyjnej w środowiskach przemysłowych znacząco zmniejsza się liczba poślizgnięć i upadków powodowanych przez wycieki na posadzce roboczej. Osłona maty jest wykonana w technologii antypoślizgowej, co dodatkowo ogranicza liczbę poślizgnięć i upadków. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnia nadruk bhp na sorbentach z osłoną nieprzepuszczalną, zawierający ostrzeżenie dla pracowników i wykonawców.

Przyczepne maty do wycieków na zabrudzone powierzchnie

Oprócz nowych sorbentów z osłoną nieprzepuszczalną firma Brady oferuje także nową, przyczepną matę sorpcyjną. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanego kleju sorbent przyczepny Brady ma szeroką gamę zastosowań i może przywierać zarówno do czystych, jak i zabrudzonych powierzchni. Sorbent ten można łatwo usunąć, podnosząc go za narożniki. Nie pozostawia on także żadnych śladów na powierzchni. Można go również zastosować ponownie na innej powierzchni, także wtedy, gdy został już nasączony inną substancją.

Rolki i podkłady

Nowe wysoko wydajne maty sorpcyjne Brady są dostępne w formie rolek o długości 30 m i szerokości 76 cm lub 38 cm. Sorbenty z osłoną nieprzepuszczalną występują także jako podkłady o wymiarach 38 cm x 48 cm. Wysoko wydajne rolki i podkłady są szczególnie przydatne w przemyśle ciężkim, produkcji, transporcie lub usługach publicznych w środowiskach, w których występuje ruch pieszy o dużym natężeniu, a także w dużych składach narzędzi lub wszędzie tam, gdzie zachodzi podwyższone ryzyko poślizgnięcia i upadku.

Dodatkowe informacje od firmy Brady można uzyskać pod adresem central_europe@bradycorp.com lub na www.brady.pl.