Firmy coraz częściej zmieniaja dostawców prądu

    Ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby odbiorców energii, zmieniających dostawców – czytamy w „Rzeczpospolitej”, powołującej się na najnowsze dane z Urzędu Regulacji Energetyki.

    Według wyliczeń dziennika, z usług dotychczasowych firm energetycznych zrezygnowało 5,8 tys. klientów biznesowych. To oznacza niemal czterokrotny wzrost w porównaniu z 2009 r.

    Firmy energetyczne nie próżnowały w ubiegłym roku i aktywnie pozyskiwały klientów od innych podmiotów. Tauron, który na koniec 2009 r. obsługiwał 950 klientów, to w 2010 r. było ich już 3,8 tys., Enea odnotowała wzrost klientów z 240 na 750, Energa z 227 na 1,2 tys., a PGE z 888 na 1,9 tys.

    Jak przykłady efektywnego pozyskania nowych klientów „Rz” podaje Energę Obrót z Pomorza, która wygrała przetarg zorganizowany przez Tramwaje Warszawskie. Z kolei gdyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybrało na sprzedawcę prądu PGE Obrót. Wśród największych sukcesów Tauronu, dziennik podaje pozyskanie kontraktu na dostawy energii do poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich i Starego Browaru.

    Autor: Rzeczpospolita