FKT – targi dla użytkowników technologii tworzyw sztucznych w Bad Salzuflen

  Firma Clarion Events przedstawia nowy format targów dla branży tworzyw sztucznych. Sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych ma nowe miejsce spotkań branżowych: FKT – targi użytkowników technologii tworzyw sztucznych, które zadebiutują w dniach od 4 do 6 listopada 2015 r. w centrum wystawowym Bad Salzuflen, gdzie będzie prezentowany cały łańcuch procesowy technologii produkcji i przetwórstwa plastików.

  Miejsce i czas wydarzenia zostały wybrane nieprzypadkowo. Pokaz będzie się odbywał wraz z FMB – targami dostawców produktów dla sektora inżynierii mechanicznej, budowy maszyn i instalacji. Zakres tych targów rozciąga się od obróbki metali poprzez technologię napędów, elektrotechnikę, sterowanie aż do technologii przeładunkowych. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy z gości odwiedzających targi – dyrektorzy, konstruktorzy i nabywcy z branży budowy maszyn – sami również zamawiają, konstruują lub produkują komponenty plastikowe, należy oczekiwać naturalnych synergicznych relacji generowanych pomiędzy FMB a nowymi targami FKT.

  Nowe targi zapewniają klientom aktualny przegląd całego łańcucha procesowego technologii tworzyw sztucznych – od surowych materiałów poprzez plastyfikację, formowanie i przetwarzanie aż do przeładunku części i dalszą obróbkę.

  Na miejscu będą również doświadczeni i cenieni dostawcy specjalizujący się w procesach takich jak hartowanie narzędzi, w tym również narzędzi konstrukcyjnych do tworzyw sztucznych (analiza przepływu materiału w formie) oraz w procesach testowych ( pomiar komponentów). W przypadku dalszych etapów procesów technologicznych, takich jak przeładunek części czy przetwarzanie, w pobliżu na targach FMB będzie wielu wystawców, którzy produkują np. systemy przenośnikowe czy zautomatyzowane stacje obróbcze. W ten sposób efekty synergiczne są tutaj prostu zagwarantowane.

  Christian Enßle, menadżer wystaw FMB i FKT: „Obecnie przeprowadzamy intensywne rozmowy z dobrze znanymi producentami maszyn do tworzyw sztucznych i jesteśmy pewni, że targi FKT będą stałą pozycją w kalendarzu personelu decyzyjnego z całej branży tworzyw sztucznych.”

  Silnym argumentem przemawiającym za organizatorami jest wszechstronność usług oferowanych dla wystawców – mogą oni zarezerwować kompletne pakiety obejmujące meble i wyposażenie stoiska, catering oraz wsparcie marketingowe. A ponieważ wystawcy wykorzystują stosunkowo niewielkie stoisko, jest to ekonomiczna okazja dla zainteresowanych podmiotów do zaprezentowania swoich produktów i usług dla firm przetwarzających tworzywa sztuczne z okręgu Wschodniej Westfalii. Christian Enßle: „Jednym z powodów wielkiego sukcesu targów FMB jest ich koncepcja konstrukcyjna jako targów warsztatowych, na których innowacje są wprowadzane na rynek. To tutaj inżynierowie, nabywcy i personel decyzyjny spotykają się razem w celu wymiany w sposób uporządkowany swoich idei dotyczących potencjalnie wspólnych projektów. Dokładnie w ten sam sposób można scharakteryzować imprezę FKT.

  Więcej informacji na stronie www.fkt-messe.de