IKEA Industry z oprogramowaniem Memnon Networks

IKEA Industry podpisała umowę z Memnon Networks na dostawę oprogramowania Memnon Apport Enterprise do zarządzania transportami w procesie dostaw, do 44 fabryk tej spółki. IKEA Industry jest częścią koncernu IKEA, która produkuje na skalę globalną meble i elementy drewniane, współpracując z ponad 1 000 dostawców różnych materiałów. IKEA planuje, aby wszystkie transporty  od dostawców znalazły się w jednym systemie – Memnon Apport Enterprise – poprzez który będzie dostęp on-line do danych dotyczących transportów, dzięki czemu będzie można lepiej zarządzać procesem dostaw.

Wdrożenie Memnon Apport Enterprise dla IKEA Industry w skali globalnej rozpocznie się pod koniec czerwca 2015 r., zgodnie z zaplanowanymi roll out’ami na kolejne fabryki, dostawców oraz firmy transportowe.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z zaufania jakim obdarza nas IKEA Industry. Staliśmy się wybranym partnerem softwarowym dla procesu logistyki dostaw. Moim zdaniem prostota systemu, wysoka jakość naszych usług w chmurze, nasze dotychczasowe osiągnięcia w szybkim i skutecznym łączeniu dużej ilości przewoźników i dostawców, było tym co zadecydowało, o podjęciu decyzji wyboru Memnon Networks, jako partnera. Dodatkowo atutem, było to, że rozwiązanie, zapewnia dostęp do wskaźników KPI oraz do cenników przewoźników. Jestem bardzo zadowolony, że Memnon Apport Enterprise zostanie wdrożony w IKEA w 2015 r. – powiedział Roland Jansson, kierownik sprzedaży w Memnon Networks, odpowiedzialny za projekt.

Memnon Apport Enterprise, działające w chmurze, jest rozwiązaniem dedykowanym zaawansowanym potrzebom logistycznym. Dzięki złożonej koncepcji w połączeniu z doświadczeniem dużych firm, takich jak IKEA, jest skutecznym, opartym na wypracowanych standardach rozwiązaniem dla kompleksowej logistyki. IKEA Industry korzysta z trzech modułów:

  • Memnon Apport Enterprise: Memnon Apport Inbound – modułu do obsługi transportów przychodzących (dostawy) od wszystkich dostawców;
  • Freight Cost Management (zarządzanie kosztami transportu) – moduł do kontroli, analizy i porównywania szacowanych kosztów i fakturowanych kosztów transportu;
  • KPI Management (zarządzanie KPI) – moduł Qlickview w oparciu o zaawansowane KPI do obliczeń, analizy i poprawy procesu logistyki dostaw.

IKEA Industry może również zastosować Memnon Apport Enterprise, jako neutralne rozwiązanie dla  przewoźników. Oznacza to, możliwość podłączenia dowolnej ilości przewoźników do systemu Memnon Apport. Innymi słowy, IKEA może obserwować wszystkie transporty, ich statusy, które są aktualizowane i dostępne poprzez jeden interfejs Memnon Apport. Ta funkcjonalność jest bardzo cenna dla firm globalnych z rozbudowaną logistyką.

Memnon Networks działa w Polsce od stycznia 2015 oferując rozwiązania i usługi na polskim rynku.

Aby uzyskać podstawowe informacje, wejdź na stronę: https://www.memnonnetworks.com/pl/