FLIR zapowiada wprowadzenie nowego miernika środowiskowego do instalacji HVAC/R

Wykonuj dokładne pomiary prędkości powietrza, temperatury i wilgotności względnej

Firma FLIR Systems, Inc. ogłosiła 26 marca 2019 wprowadzenie do sprzedaży wielofunkcyjnego miernika środowiskowego EM54 do instalacji HVAC/R. Niezwykle precyzyjny EM54 jest doskonałym narzędziem do inspekcji przewodów wentylacyjnych, silników elektrycznych, wyposażenia termicznego i innych podzespołów instalacji w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Wysokiej jakości, prosty w obsłudze miernik pomaga w szybkiej i dokładnej identyfikacji objawów przytkanych filtrów, wycieków ograniczających przepływ w przewodach oraz przeciążeń w instalacjach HVAC.

Wyposażony w zewnętrzny anemometr wiatraczkowy, umożliwiający wykonywanie szeregu wysokiej rozdzielczości pomiarów, miernik środowiskowy FLIR EM54 pozwala na szybką i precyzyjną kontrolę prędkości powietrza na wlotach i wylotach instalacji. Daje to możliwość łatwego kalkulowania przepływu powietrza oraz wydajnego rozwiązywania problemów.

Wbudowany w EM54 higrometr umożliwia identyfikację odchyleń od poziomów wilgotności wzglednej otoczenia, które mogą wywoływać niebezpieczne zakłócenia w obiektach produkcyjnych oraz powodować dyskomfort w domach i biurach. Dołączona do zestawu kontaktowa sonda temperatury typu K pozwala sprawdzać silniki elektryczne i podzespoły termiczne pod kątem prawidłowych temperatur pracy. EM54 oblicza również temperaturę termometru mokrego oraz wartość temperatury punktu rosy.

Miernik środowiskowy EM54 jest wyposażony w łatwy do odczytu, wielofunkcyjny wyświetlacz, funkcję zapisu MIN./MAKS./ŚR. wartości pomiaru oraz programowalną funkcję automatycznego wyłączania. To wytrzymałe, niezawodne i uniwersalne narzędzie diagnostyczne jest dodatkowo chronione trzyletnią ograniczoną gwarancją.

Dowiedz się więcej na stronie FLIR.eu/EM54.

Główny dystrybutor w Polsce: www.kameryir.com.pl.