Fluke – Kalibrator ciśnienia Fluke 719

    Fluke wprowadził do swojej oferty nowy elektryczny kalibrator ciśnienia – Fluke 719. Przyrząd wyposażony jest w zasilaną baterią i obsługiwaną kciukiem elektryczną pompkę ciśnieniową, która pozwala na szybką kalibrację i testowanie urządzeń ciśnieniowych za pomocą jednej ręki.

    Pompkę elektryczną można zaprogramować, ustawiając żądaną wartość ciśnienia, lub ograniczyć je, aby zapobiec wystąpieniu nadciśnienia. Specjalna szczelina ułatwia czyszczenie kalibratora ciśnienia Fluke bez konieczności wysyłania go do serwisu. Szczelina zmniejsza również ryzyko uszkodzenia pompy, przez przypadkowe wystawienie jej na działanie płynów skażających.

    Fluke 719 waży niecały kilogram (992 gramy) i jest zasilany przez dwie 9-woltowe baterie alkaliczne. Charakteryzuje się błędem pomiaru rzędu 0,025%.

    Urządzenie mierzy i generuje prąd w zakresie mA z dokładnością rzędu 0,015%. Przyrząd może jednocześnie mierzyć ciśnienie i generować prąd w zakresie mA, co pozwala na testowanie zaworów oraz przetworników I/P. Kalibrator Fluke 719 może także symulować sygnały prądowe (mA), co pozwala na rozwiązywanie problemów z pętlami kontrolnymi 4-20 mA. Dostępne są dwa modele: Fluke 719 30G, oferujący zakres pomiarowy ciśnienia od -850 mbar do 2 bar (12 psi do 30 psi) oraz Fluke 719 100G, z zakresem pomiarowym rzędu -850 mbar do 7 bar (12 psi do 100 psi).

    www.fluke.pl