Giełdy kooperacyjne na targach Hannover Messe

Na targach Hannover Messe 2017 polscy przedsiębiorcy uczestniczą w giełdach kooperacyjnych w ramach sieci Enterprise Europe Network (EEN). W dwóch imprezach matchmakingowych towarzyszących targom zarejestrowało się 119 polskich firm, które umówiły łącznie prawie 600  spotkań biznesowych.

Polskie przedsiębiorstwa biorące udział w giełdach reprezentują różne branże, w tym m.in.: metalurgiczną, elektromobilną, maszynową, automatykę przemysłową, robotykę i industry 4.0.

Przez całe targi (24-28 kwietnia) trwa Giełda kooperacyjna EEN. Skierowana jest do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej, w szczególności w dziedzinie: drukowania w technologii 3D, produkcji przemysłowej, obróbki skrawaniem, obróbki powierzchniowej, materiałów budowlanych i kompozytowych, fotowoltaiki, energii wiatrowej i wodnej, zarządzania energią, automatyki przemysłowej i urządzeń pomiarowych oraz robotyki. Giełda organizowana jest przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network w Luksemburgu – Chamber de Commerce Luxembourg.

25-27 kwietnia przedsiębiorcy uczestniczą też w Technology Cooperation Days – giełdzie kooperacyjnej przeznaczonej dla przedstawicieli firm, instytucji badawczych oraz jednostek akademickich poszukujących partnerów w ramach współpracy technologicznej. To dobra okazja na wymianę kontaktów z kontrahentami oferującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinach przemysłu 4.0, inteligentnych rozwiązań fabrycznych oraz energooszczędnych technologii produkcji. Giełda organizowana jest przez NBank w ramach sieci Enterprise Europe Network.

Sieć Enterprise Europe Network działa od stycznia 2008 r. Została powołana w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji (Competitiveness and Innovation Framework Programme 2007 – 2013 -CIP), a w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 w ramach Programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (Programme for the Competitiveness of Enterprises and small and medium-sized enterprises – COSME). EEN oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Sieć jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju