Grupa Lampre zapowiada otwarcie w Polsce najnowocześniejszej linii produkcyjnej

    W Kutnie, na terenie Łódzkiej SSE, powstanie hala produkcyjna firmy Lampre. Fabryka będzie wytwarzała stal, blachy lakierowane i powlekane PCV.

    Wiosną 2010 roku w Kutnie, w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozpoczną się prace przy budowie hali produkcyjnej o docelowej powierzchni 18 tys. mkw. Umieszczona w niej zostanie najnowocześniejsza w Europie linia produkcyjna stali powlekanej. Planowana produkcja to 40 tys. ton stali czyli 8 mln metrów kwadratowych rocznie. W asortymencie fabryki znajdą się zarówno blachy lakierowane jak również blachy powlekane PCV, używane m.in. przy produkcji lodówek, chłodni, drzwi, bram segmentowych, paneli itp. Szacowany obrót fabryki to 40 mln euro rocznie. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w połowie 2011 roku.

    Odbiorcami produktów firmy są przede wszystkim przedsiębiorstwa z branż: budowlanej, AGD, chłodnictwa oraz niemal 30 innych sektorów przemysłu. Emanuele Galbusera, prezes Lampre Polska podkreśla, że zarówno w zarządzie fabryki jak przy produkcji zatrudnieni zostaną wyłącznie polscy specjaliści, a ok. 40% produkcji fabryki trafiało będzie na polski rynek, na którym firma Lampre Group obecna jest od 1993 roku.