Hamilton Sundstrand inwestuje we Wrocławiu

    30 grudnia 2010 r. Agencja Rozwoju Przemysłu i Hamilton Sundstrand podpisały ostateczną umowę sprzedaży PZL Wrocław Hamilton Sundstrand (HS) poprzez wyznaczony podmiot stowarzyszony, który jest teraz właścicielem 100 proc. akcji wrocławskiej spółki.

    Inwestor planuje w okresie 5 lat podwojenie uzyskiwanego przez PZL Wrocław poziomu sprzedaży oraz zrealizowanie programu inwestycyjnego na poziomie co najmniej 65 mln PLN. Spółka będzie działała jako HS Wrocław. – Pozyskanie inwestora branżowego o takim potencjale i pozycji jest dla wrocławskich zakładów gwarancją zwiększenia i unowocześnienia produkcji oraz znalezienia nowych rynków zbytu. Jestem przekonany, że w ciągu kilku lat PZL Wrocław stanie się jednym z najważniejszych przedsiębiorstw branży lotniczej w naszym regionie – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes ARP.

    PZL Wrocław zajmuje się produkcją układów paliwowo-regulacyjnych do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych sterowania i kontroli lotu do samolotów i śmigłowców. Zatrudnia 500 osób. Działalność spółki pozwoli uzupełnić ofertę polskich zakładów lotniczych powiązanych z HS.

    –  To przejęcie dopełnia możliwości Hamilton Sundstrand i daje nam dobrą pozycję do rozwoju w regionie – powiedział Mike Dumais, wiceprezes Hamilton Sundstrand ds. operacyjnych. – Wrocław oferuje wykwalifikowanych, dynamicznych i zmotywowanych pracowników, a sam PZL ma wybitne doświadczenie w projektowaniu i produkcji na potrzeby przemysłu lotniczego i kosmonautycznego. HS Wrocław będzie świetnym uzupełnieniem polskich zakładów należących do UTC i jest to znaczący krok w stronę wzmacniania naszej działalności w Europie – dodał Dumais.