Hannover Messe 2009

  W dniach 20 – 24 kwietnia 2009 firmy ze wszystkich najważniejszych sektorów przemysłu zaprezentują w Hanowerze swe produkty, technologie i usługi.

  HANNOVER MESSE 2009 to nie tylko jedne z najbardziej znaczących targów przemysłowych na świecie. W tym roku będą również międzynarodowym kongresem technologicznym. W ramach imprezy odbędzie się ponad 90 wydarzeń specjalnych z 1800 wykładami ekspertów oraz wiele interdyscyplinarnych forów poświęconych najważniejszym tematom z różnych branż. 13 imprezom targowym towarzyszyć będzie bogaty program dodatkowy, który pozwoli uczestnikom imprezy zdobyć wiedzę i nawiązać kontakty. W ramach kongresów i forów dyskusyjnych przedstawiciele przemysłu, nauki i polityki będą mogli porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami i podyskutować o kluczowych dla nich kwestiach. Liczne warsztaty i seminaria stanowią dobrą okazję do poznania i samodzielnego przetestowania nowych rozwiązań i technologii.

  Podobnie jak w zeszłym roku w programie HANNOVER MESSE znajdą się następujące imprezy branżowe: INTERKAMA+ – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Procesów, FACTORY AUTOMATION – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyki Przemysłowej, INDUSTRIAL BUILDING AUTOMATION – Międzynarodowe Targi Branżowe Systemów Automatyzacji Budynków Przemysłowych, DIGITAL FACTORY – Międzynarodowe Targi Branżowe Zintegrowanych Procesów Przemysłowych oraz Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych, SUBCONTRACTING – Międzynarodowe Targi Poddostaw Materiałów do Produkcji, Komponentów i Systemów dla Przemysłów Pojazdów Mechanicznych, Maszynowego i Urządzeń Przemysłowych, ENERGY – Międzynarodowe Targi Wytwarzania Energii ze Źródeł Konwencjonalnych i Odnawialnych, Zaopatrzenia w Energię oraz Przesyłu i Dystrybucji Energii, POWER PLANT TECHNOLOGY – Targi Innowacyjnych Rozwiązań dla Elektrowni i Zakładów Energetycznych, MICROTECHNOLOGY – Międzynarodowe Targi Stosowanych Technik Mikrosystemów i Nanotechnologii oraz RESEARCH & TECHNOLOGY – Rynek Innowacyjnych Rozwiązań – Osiągnięcia Badawczo-Rozwojowe. Dodatkowo w roku 2009 zorganizowane zostaną targi Motion, Drive & Automation, SURFACE TECHNOLOGY – Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Powierzchniowej oraz ComVac – Międzynarodowe Targi Technologii Próżniowej i Sprężonego Powietrza, które odbywają się co dwa lata. Również mająca swą premierę impreza WIND – Międzynarodowe Targi Wytwarzania Energii z Wiatru i Elektrowni Wiatrowych, zaplanowana jest w cyklu dwuletnim. Sektor energetyczny bardzo pozytywnie ocenił pomysł targów poświęconych energii wiatrowej. Dodatkowo zadbano o efekt synergii dzięki bliskiemu sąsiedztwu imprez pokrewnych.

  W hali 27 zagości bowiem cała szeroko rozumiana tematyka energetyczna – obok siebie zorganizowane zostaną targi Energy, Wind, Power Plant Technology oraz Motion, Drive & Automation.

  W ostatnich latach hanowerska impreza stała się centralnym miejscem spotkań  przedstawicieli branży energetycznej z całego świata. W tym roku wśród kluczowych tematów znajdą się energetyka i ochrona klimatu. Na HANNOVER MESSE 2009 zaprezentowane zostaną konwencjonalne i odnawialne źródła energii, jedną z kwestii wiodących będzie efektywność energetyczna – aspekt ten towarzyszyć będzie wszystkim obszarom tematycznym targów.

  Na kraj partnerski HANNOVER MESSE 2009 wybrana została Korea. Wystawcy z tego kraju zaprezentują swe najnowsze produkty i usługi na wszystkich trzynastu branżowych imprezach wystawienniczych odbywających się w ramach hanowerskiej imprezy. Obecność firm koreańskich będzie szczególnie widoczna na targach Energy . Niemcy to największy partner Korei w ramach Unii Europejskiej – zainteresowanie dalekowschodnich przedsiębiorstw udziałem w HANNOVER MESSE jest więc bardzo duże.

  Na targach HANNOVER MESSE 2009 obecnych będzie ponad 30 firm z Polski. Dzięki dobrej współpracy gospodarczej i stale rosnącej wymianie handlowej między Polską a Niemcami liczba ta z roku na rok rośnie. W Hanowerze zaprezentują się wystawcy z sektora elektroniki, automatyki i przemysłu cieżkiego.

  Autor: Paweł Szczepański