Xpertis w Czosnowie

    Macrologic wdroży system Xpertis w nowym centrum logistycznym grupy Kuchnie Świata S.A.  Oprogramowanie Macrologic będzie wspomagać zarządzanie w centrum logistycznym holdingu w Czosnowie w obszarach sprzedaży i logistyki.

    Grupa Kuchnie Świata jest poważnym graczem na rynku surowców, półproduktów i produktów spożywczych w tym: owoców morza, ryb oraz wszelkich towarów do kuchni narodowych. Grupa produkuje i dystrybuuje również profesjonalne preparaty chemiczne oraz urządzenia do mycia i dezynfekcji dla przemysłu spożywczego.

    – Bez sprawnej logistyki zapewnienie wysokiego poziomu obsługi umów handlowych staje się kłopotliwe. Dobrze zorganizowany proces rotacji towarów stanowi ogromne wsparcie dla kilkudziesięciu mobilnym handlowcom działającym w ramach naszej sieci dystrybucji. Z tego względu uznaliśmy, iż budowa nowoczesnego zaplecza logistycznego będzie poważnym wsparciem naszego rozwoju. – mówi Tomasz Rakowski dyr. IT w Kuchnie Świata S.A.

     

    Współpraca Macrologic z grupą Kuchnie Świata koncentruje się na uspławnieniu procesów dystrybucji. W tego względu najwięcej uwagi poświecone jest procesom logistycznym związanym z działanie nowego centrum magazynów wysokiego składowania w Czosnowie. Zastosowane tam technologie bazują na bezprzewodowej obsłudze rotacji towarów w oparciu o łącza WiFi.

    Zastosowanie nowego modelu obsługi magazynów prócz przyśpieszenia procesu przyjmowania, klasyfikacji i wydawania towarów w znacznym stopniu skróci czas szklenia pracowników magazynów.

    Strategia spółki zakłada, iż sprzedaż prowadzona przez mobilnych handlowców będzie również wspomagana poprzez portal zamówień. Ma to przyspieszyć bezpośrednią obsługę od szefów kuchni poszczególnych restauracji. Portal będzie spięty z bazą systemu ERP w zakresie wymiany danych.