IFS Applications wspomaga produkcję w FCPK Bytów

  Firma FCPK Bytów, producent elementów metalowych w branży narzędziowej, wdrożyła system IFS Applications wraz z intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem IFS Enterprise Explorer (IEE) w celu usprawnienia działalności operacyjnej.

  FCPK Bytów Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 1993 r., specjalizując się w produkcji elementów metalowych do form wtryskowych i tłoczników. Spółka jest największym dostawcą tego typu wyrobów w Polsce. Głównymi odbiorcami produktów FCPK Bytów są narzędziownie związane z przemysłem motoryzacyjnym i branżą AGD.

  Celem wdrożenia IFS Applications w firmie FCPK Bytów było usprawnienie procesów biznesowych, poprawa zarządzania kosztami, zwiększenie efektywności planowania produkcji oraz skuteczniejsze zarządzanie informacją. Wdrożenie, zakończone w styczniu 2011 roku, objęło zakłady produkcyjne spółki FCPK Bytów w Bytowie i Kielcach.

  Główne korzyści z wdrożenia IFS Applications w FCPK Bytów to: dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o produkcji, szybki dostęp do informacji zarządczej, sprawniejszy proces planowania produkcji, lepsze zarządzanie kosztami, sprawna inwentaryzacja i efektywniejsze zarządzanie utrzymaniem ruchu.

  – Obecnie mamy lepsze możliwości zarządzania finansami, na bieżąco dysponujemy dostępem do pełnych danych z obszaru finansów, logistyki i gospodarki magazynowej. Kadra kierownicza ma zapewniony pełny wgląd w przebieg procesów w jednym, zintegrowanym systemie. W łatwy sposób można prześledzić całą ścieżkę każdego działania – mówi Sławomir Boniecki, Dyrektor ds. Technicznych w FCPK Bytów.

  FCPK Bytów jest jedną z pierwszych firm w Polsce, które wdrożyły IFS Applications wraz z interfejsem użytkownika IFS Enterprise Explorer. Interfejs jest oparty na najnowszych badaniach użyteczności i oferuje liczne opcje personalizacji ułatwiające dostosowanie do funkcji i kompetencji poszczególnych pracowników w firmie. Interfejs IEE, wyposażony w wiele intuicyjnych funkcji filtrowania, wyszukiwania i przeglądania danych, pomoże firmie FCPK Bytów zmaksymalizować zwrot z inwestycji w system ERP.

  – Zdecydowaliśmy się na implementację interfejsu IFS Enterprise Explorer, gdyż wydał nam się przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze. Z perspektywy czasu widzimy, że to była bardzo dobra decyzja – podsumowuje Sławomir Boniecki.

  Cieszymy się, że najnowsza wersja IFS Applications wraz z interfejsem użytkownika IFS Enterprise Explorer przyczyni się do zwiększenia efektywności działania firmy FCPK Bytów – mówi Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.

  W FCPK Bytów wykorzystywane są następujące moduły IFS Applications: IFS Finanse, IFS Produkcja, IFS Dystrybucja, IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Z systemu korzysta obecnie 50 użytkowników.