Nowoczesna fabryka styropianu

    Termo Organika uruchomiła w Rypinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego nowy zakład produkcyjny.  Fabryka wyposażona jest w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową  linię do produkcji nowej generacji  pomarańczowych styropianów  z pigmentowym filtrem ochronnym.

    Przewidywana wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300 tys. m3 rocznie.  Pomarańczowe styropiany wytwarzane są w unikalnym procesie zbliżonym  do mikroenkapsulacji. Podczas złożonego procesu produkcyjnego standardowe płyty wzbogacane są m.in. w pigmentowy filtr ochronny.  

    Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko-chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu – mówi Jerzy Pasternak z Termo Organiki –  Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV,  klej lepiej przylega do jego powierzchni,  a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku.

    Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala  na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO,  w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.  Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma żadnego odpowiednika na polskim rynku. Wszystkie styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców.  Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, natomiast sam proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.