LED PREMIO: Zamiennik dla lamp rtęciowych

W odpowiedzi na wprowadzony w kwietniu 2015 roku przez Unię Europejską zakaz stosowania lamp rtęciowych Omni Scala wdrożyła na polski rynek jedyny bezpośredni zamiennik do zastosowania w otwartych, wiszących kloszach typu High Bay za wycofywane HQL, LRF, itp.

Wyróżnikiem LED PREMIO jest prostota zamiany oraz fakt, że nie trzeba przeprowadzać rewolucji w istniejącej instalacji. Wymiana polega wyłącznie na wykręceniu dotychczasowej „rtęciówki” z gwintem E40 i wkręceniu w istniejące gniazdo wysoko zaawansowanego technologicznie nowego źródła światła LED PREMIO.  Nowe źródło daje przyjemne dla oka światło 5300 K,  zbliżone do słonecznego emitowanego w samo południe, o wysokim współczynniku oddawania barw CRI (Ra) > 80.

Zamianę na LED PREMIO można realizować etapowo nie zaburzając codziennej pracy i  zajęć w hali. LED PREMIO dostępny jest w dwóch wariantach mocy 90 W i 110 W i zastępuje 1:1 odpowiednio „rtęciówki” 250 W i 400 W, co daje nawet 80% oszczędności w opłatach za energię elektryczną.

Do stworzenia tego zamiennika wykorzystano komponenty tylko renomowanych, światowych producentów jak: zasilacz MeanWell czy starannie wyselekcjonowane chipy NICHIA i Lumiled o żywotności ponad 50 000 h pracy, a zastosowanie ekstrudowanego aluminium o wysokim współczynniku przewodzenia zapewnia najefektywniejsze odprowadzanie ciepła.

Przeprowadzone w Uniwersytecie Jacobs w Bremie (specjalizującym się w badaniu LED-ów) testy na LED PREMIO potwierdzają wysoką jakość produktu oraz skuteczność działania zintegrowanego zabezpieczenia termicznego i przeciwprzepięciowego w lampie chroniącego przed jej uszkodzeniem.

Produkt jest także przyjazny środowisku, nie zawiera rtęci i ołowiu.

www.LEDdoHal.pl